İ3 6100 Sistem İçin Ekran Kartı Önerisi

Grootttt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni bir bilgisayar topluyorum. Ekran kartına karar veremedim, GTX 970 düşünüyorum.
İşlemci: İ3 6100
Anakart: B150 gaming m3
RAM: Kingston HyperX Fury DDR4 8x2
Yorumlarınızı bekliyorum. GTX 970 alsam sıkıntı olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gtx 970 yerine hem daha ucuz, hem daha güçlü, hem de daha güncel bir kart olan RX 470 almanızı öneririm. i3 6100 ile sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. BF1 gibi işlemciye yük bindiren oyunlarda ekran kartı kullanımı yer yer %70 seviyesine düşecek olsa da, ultra ayarlarda 50-60 FPS ile oynayabilirsiniz :)

Tavsiyem anakartı MSI H110M Pro-VD alıp, işlemciyi i3 7100' e yükseltmeniz. İşlemciye yük bindiren oyunlarda ekran kartı kullanımı bir nebze olsun yükselecektir :)

Bütçenizi belirtirseniz en baştan bir sistem toplayabiliriz.

Son düzenleme:
Sapphire RX 470 4GB alın. O sistem olmamış. Bu daha iyi:

• i5 6402p
  • B150M Pro-VDH
  • Corsair 8GB 2400 Mhz
  • Sapphire RX 470 4GB

Merhaba arkadaşlar yeni bir bilgisayar topluyorum. Ekran kartına karar veremedim, GTX 970 düşünüyorum.
İşlemci: İ3 6100
Anakart: B150 gaming m3
RAM: Kingston HyperX Fury DDR4 8x2
Yorumlarınızı bekliyorum. GTX 970 alsam sıkıntı olur mu ?
Yalnız işlemci ile ana kartı 2 ay önce aldım :( Bir de 8x2 yerine 4x2 GB RAM alsam sıkıntı olur mu?

Sorun değil, kaybedeceğiniz çok şey yok. Ekran kartını RX 470 yapın. RAM için bütçemiz yetmiyor ise, 1x8GB tek modül alın ki, ileride 32GB' a kadar yükseltebilirsiniz.

Hocam 460 veya 1050 Ti'ye bakın. 470 darbogaza yol açacaktır işlemci isteyen oyunlarda. BF1 Assasins Creed gibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı