i3 6100 Sistem Isınma Sorunu

kreyzeN

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci : Intel i3 6100 @Stock
Anakart : MSI H110M PRO-VD
RAM : Kingston Fury 8 GB 2133MHz
Video Card : EVGA GTX 950 SSC+ ACX 2.0 @Stock
Kasa : Aerocool GT Black Edition
PSU : Aerocool VX500 500W

Merhaba,
Bu sisteme sahibim ve ısınma sorunu yaşıyorum. AIDA64 bilgilerini aşağıya ekledim. Kasam yer olmadığı için klasik kasa dolabında. İşlemcim benchmarklardan %10-20 civarında daha az bir skor alıyor. Diğer parçaların benchmarklarında bir sıkıntı yok.
Kasada 1 adet fan bulunuyor. Dolap kasadan biraz daha büyük. İçi sıcak oluyor. Tek fan ise 0 içeriye dönük. Ekran kartı soğutması kendi kendine yetiyor fakat birkaç saat sonra daha fazla ısınıyor ve FPS dropları oluyor. Özellikle anakart bayağı sıcak oluyor. Ayrıca kasadan memnun değilim yan tarafında yan panel fan bölmesi adı altında çok fazla boşluk var ve çok ses yapıyor. Kasa fanının yerini değiştirebilirim. Birkaç kasa fanı daha ekleyebilirim. Fazla pahalı olmamak üzere yeni cpu fan veya yeni bir kasa alabilirim. Önerileriniz nelerdir ? Teşekkür ederim.

Boşta :

Test için girdiğim için 20dk sonra görüntüyü aldım. Uzun süreli oynadığımda daha fazla ısınıyor. Oyun PUBG.

Yükte :

Kasayı dışarı çıkartmanızı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü bir süre sonra fanlar tozlandığında işlemciniz cayır cayır ısınır ve mavi ekranı yakından tanıyabilirsiniz.

Termal macununuz eskidiyse de değiştirebilirsiniz işe yarayabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı