i3 6100 sistem nasıldır?

R9 380 oyun bakımından daha performanslıdır. Birde fiyatı daha uygun.
AMD den biraz korkuyorum yazılım açısından kötü diyorlar ama R9 380 modeli 4GB 256 bit GTX 950 ise 4GB 128 bit. Bit açısından yüksek değerleri var ama mhz değerleri çok düşük kalıyor arada kaldım bu iki ekran kartında yardımcı olursan sevinirim.

AMD den biraz korkuyorum yazılım açısından kötü diyorlar ama R9 380 modeli 4GB 256 bit GTX 950 ise 4GB 128 bit. Bit açısından yüksek değerleri var ama mhz değerleri çok düşük kalıyor arada kaldım bu iki ekran kartında yardımcı olursan sevinirim.
R9 380 daha iyidir. GB-Bit-Mhz bunlar farklı markaları tartıştığımız için o kadar önemli değil. Teknolojileri farklı.

O değerler o kadar önemli değil. AMD yazılımda artık geliştirdi kendini alabilirsiniz hem fiyatıda uygun.

R9 380, GTX 950 ile kıyaslanamaz GTX960'dan da daha iyi. Ama nvdia seviyorsanız GTX 960 alıp biraz overclock ile R9 380 kadar performans alabilirsiniz. Benim tavsiyem 100 tl daha fazla verip Sapphire R9 380X almanız ki GTX 960 ile GTX 970 arasında bir ekran kartı almış olun. AMD'de yazılım olarak bir korkunuz olmasın. bknz:

Şu konuya bir açıklık getirmek istiyorum. Ne yazık ki zamanında AMD'nin adı çıkmış ve hala öyle devam ediyor. Bizim insanımız da kulaktan dolma bilgileri araştırmadan, kendisi tecrübe etmeden, kendisi iyi biliyormuş gibi aktarmaya devam ediyor. Bu da bilmeyen insanların yanlış yönlendirilmesine ve yanlış bir fikre sahip olmasına sebep oluyor.

Öncelikle, AMD tarafından bir program olup olmadığını söylemişsiniz, var. Hatta iki tane program var "AMD Radeon Ayarları" (nvdia ayarları gibi) ve "AMD Gaming Envolved" (Geforce Experience gibi) ve bunlar Türkçe ara yüze sahip. AMD Gaming Envolved da Ekran kartınızı en yeni sürümler ile güncel tutmanızı sağlıyor ki daha yeni 4 Şubat 2016' da stabil güncelleme gelmiş, isteyenler için daha sık yayımlanan beta güncellemelerde var. Pc nizdeki oyunları ve uygulamaları otomatik buluyor veya siz ekleyebiliyorsunuz bu sayede oyunlar için optimizasyon yapıyor. PlayTV ile kısayol tuşlarıyla oyun videolarını kaydedebilirsiniz, twitch ile yayın yapabilirsiniz ki bu özellik mikrofon ve kameranızı da destekler. Ve bu şekilde başkaları tarafından da kaydedilmiş oyun videolarını kütüphaneden izleyebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak kazandığınız puanlarla ödüller kısmından oyunlar hatta yeni ekran kartı bile alma olanağınız var. Diğer özellikleri de görsellerde gözüküyor.

AMD Radeon Ayarları'ndan ise Genel veya uygulama/oyunlara özel ekran kartı ayarları yapmak mümkün. Ekran kartının desteklediği; OpenGL üçlü ara belleğe alma, Shader Cache, Morfolojik Filtreleme vs. gibi optimizasyon teknolojilerini isteğe göre genelde veya uygulamaya özel ayarlayabiliyorsunuz. Hatta Profil Overdrive ile işi daha da ileriye götürüp GPU saati, Güç sınırı, Bellek hızı ve fan hızına her bir uygulama/oyun için ayrı ayrı optimizasyon yapabiliyorsunuz. Video, ekran, Eyefinity sekmelerinden yapacağınız ayarlar ile izleme deneyiminizi geliştirebiliyorsunuz.

Anlayacağınız artık AMD ekran kartlarında yazılım ve driver konusunda nvidia'nın gerisinde değil. Driver sürümleri ve uygulamaları sürekli güncelleniyor. Kendi uygulamaları kullanışlı, pratik, kullanıcı dostu bir arayüze ve Türkçe açıklamalara sahip. Bu da bir bilgi olarak kalsın insanlar yanlış fikir sahibi olmasın.

Önceki yorumlarımda da dediğim gibi GTX 960 fiyatına göre güzel bir kart size de hayırlı olsun. @ömür kartal

Eki Görüntüle 141315 Eki Görüntüle 141350 Eki Görüntüle 141335 Eki Görüntüle 141349 Eki Görüntüle 141359 Eki Görüntüle 141360 Eki Görüntüle 141321 Eki Görüntüle 141322 Eki Görüntüle 141323 Eki Görüntüle 141324 Eki Görüntüle 141325 Eki Görüntüle 141326 Eki Görüntüle 141327 Eki Görüntüle 141328

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı