İ3 6100 Sistem Upgrade Etmek

Omer3475

Decapat
Yer
Bursa
Merhabalar
İşlemci olarak İ3 6100 3.70 ghz
Anakart MSI B150 M3
Bu sistemdeki bilgisayarıma ne gibi takviyeler yapıp güçlendirebirim ekran kartı konusunda bilgi verebilecek birileri var mıdır?
Bu işlemcı ve anakarta eklenecek parçalar ile güncel oyunları oynama şansım var mıdır yoksa masraf etmeden yeni ve güncel işlemcilerle yeni bir sistem mi toplamalıyım? yardımcı olursanız sevinirim

Bu işlemciyle beraberinde gtx 750 kullanırdım ancak bir yükseltme yapmaya karar verdim daha sonra işlemciyide değiştiricem ama şuanlık sadece ekran kartı değişimi yaptım maddiyat sıkıntısı yüzünden.

6100 işlemcinin yanında gtx 1060 6gb kullanıyorum herkes diyorki darboğaz yersin vs vs bazı oyunlarda yiyiyorum yalan yok ama ileride değiştireceğim için sıkıntı değil benim için. Mesela Bf5 te darboğaz oluşabiliyor fps kaybı oluyor biraz Ac Odysseyde oluyor onun haricinde şuan darboğaz yaşamadım pek mesela Devil may cry 5 oyununu ultra grafiklerde 60-100 fps arası gidip geliyor yerine göre.

Ama işlemci değiştirmeyi düşünmüyorum dersen ve darboğazda yaşamak istemem dersen 1050ti modelini öneririm. Zaten internette 6100 için oldukça fazla benchmark videoları var.

Bu kasayı satıp gelen para ile beraber toplam da 5000 tl ye yeni bir sistem kurmak daha mı mantıklı acaba yada ekran karti iyi bişey alsak i3 ile güncel oyunlari acıp yayın yapma sansım olur mu

Bu kasayı satıp gelen para ile beraber toplam da 5000 tl ye yeni bir sistem kurmak daha mı mantıklı acaba yada ekran karti iyi bişey alsak i3 ile güncel oyunlari acıp yayın yapma sansım olur mu
5000TL bütçe ile İ5-9400F ve GTX 1660 Ti sistem dizile bilir.

Hocam elinizdeki sistemi satmak oldukça zor arkadaşın elinde bir sistem var sadece kasanın toplamının sıfır parçalarının toplam fiyatı 3bin tl ediyordu. Kaldıki bu arkadaş yanında monitöründen faresine kadar satıcaktı adamlar 700-800 tl fiyat biçiyor 1000 tl diyor.Hani yarı fiyatını bile vermiyorlar kaldıki cihaz eskide sayılmaz pek. Geçen birisi ''1300 veririm ama umarım klavyen faren gaming setidir. Gaming kulaklığıda varsa güzel olur diyor dedik dayı bütçen ne 1300 tlye yapalım çaylarda benden ha bu kıyağıda kimseye yapmam'' diyor dalga geçer gibi. Yani insanımız 2. el alışverişi öldürüyor. Kararınız satmak ise umarım istediğiniz fiyata verirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı