i3 6100 sistem yükseltme

fetafull

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar.
  • İşlemci: i3 6100 3.7 GHz.
  • Ekran kartı: MSI R7 370 Gaming 4 g 256 bit.
  • RAM: G.Skill 8 GB DDR4 2400 MHz.
  • Anakart: MSI H110M Pro-VD

Yukarıda belirtmiş olduğum sistemimde açıkçası ekran kartını yeterli buluyorum. RAM, işlemci ve anakart yükseltmesi yaparak en azından güncel oyunları rahatlıkla oynamayı hedefliyorum. Önerilerinizi detaylıca okuyup değerlendirmek istiyorum. Şimdiden yorum yapan herkese teşekkürler.

Bütçe: 5000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi sadece belirttiğiniz parçaları değiştirerek güncel oyunları rahatlıkla oynayamazsınız. Ekran kartınız güncel oyunları açabilir ama iyi grafiklerle ve akıcı bir şekilde oynamanız mümkün değil. Benim tavsiyem bu sistemi satıp üstüne belirttiğiniz bütçeyi ekleyip 10100f + gtx 1650 bir hazır sistem almanız.

Bu sistemi sadece belirttiğiniz parçaları değiştirerek güncel oyunları rahatlıkla oynayamazsınız. Ekran kartınız güncel oyunları açabilir ama iyi grafiklerle ve akıcı bir şekilde oynamanız mümkün değil. Benim tavsiyem bu sistemi satıp üstüne belirttiğiniz bütçeyi ekleyip 10100f + gtx 1650 bir hazır sistem almanız.
Satmayı denedim yok pahası fiyatlar çekiyorlar. Bu sisteme 1000 tl verildiğini gördü bu gözler satacağıma kenarda tutarım daha iyi.
Yani şu an için sadece bi işlemci ve ram takviyesi yapıp önümüzdeki 4-5 ay sonra ekran kartı takviyesi yapsam. Bana bu aradaki süreçte darboğaz vb. sorunlar çıkartır mı acaba. En azından valorantı rahat rahat oynayayım. İ3 de kullanmayı düşünmüyorum ryzen serisi veya i5e yükseltmek istiyorum.

Anakartı'da değiştirmeniz gerek. Mevcut anakart ile maksimum 7. nesil işlemci kullanabilirsiniz. Şuan artık 12. nesil işlemciler çıkıyor. 7. nesil işlemcilere vereceğiniz paraya yazık olur diye düşünüyorum.

Tavsiyem;

11400f İşlemci
B560 en uygun fiyatlısından bir anakart
8gb 3200 Mhz (2 adet)

Bu şekilde bir sistem dizebilirsin. Yalnız yinede ilk mesajımda ısrarlıyım. Çünkü ekran kartı değiştirmeden çağ atlayamazsın. Bu şekilde sana ciddi bir performans artışı olacaktir lakin asıl farkı hissetmen için ekran kartını değiştirmen gerekiyor. Böyle tek tek işlemci+anakart+ram için 5000 lira para harcamakta bana doğru gelmiyor. Elindeki sistem en az 3000 lira eder. Onu satıp üstüne 5000 ilave edersen gtx 1650'li bir hazır sistem alabilirsin. Artık seçim sana kalmış.

Anakartı'da değiştirmeniz gerek. Mevcut anakart ile maksimum 7. nesil işlemci kullanabilirsiniz. Şuan artık 12. nesil işlemciler çıkıyor. 7. nesil işlemcilere vereceğiniz paraya yazık olur diye düşünüyorum.

Tavsiyem;

11400f İşlemci
B560 en uygun fiyatlısından bir anakart
8gb 3200 Mhz (2 adet)

Bu şekilde bir sistem dizebilirsin. Yalnız yinede ilk mesajımda ısrarlıyım. Çünkü ekran kartı değiştirmeden çağ atlayamazsın. Bu şekilde sana ciddi bir performans artışı olacaktir lakin asıl farkı hissetmen için ekran kartını değiştirmen gerekiyor. Böyle tek tek işlemci+anakart+ram için 5000 lira para harcamakta bana doğru gelmiyor. Elindeki sistem en az 3000 lira eder. Onu satıp üstüne 5000 ilave edersen gtx 1650'li bir hazır sistem alabilirsin. Artık seçim sana kalmış.
Satışı gerçekleştirebilirsem dediğin gibi hazır bir sistem alacağım.

Geri
Yukarı