i3 6100 Soğutma Önerisi

Emin Yaraşır

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler, uygun bütçeli desktop bilgisayar toplamayı düşünüyorum ve işlemci soğutucusunun ne işe yaradığını ve nasıl bir soğutucu kullanacağımı tam olarak bilmiyorum kısaca sistem özelliklerini yazayım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci : Intel Core i3-6100
Anakart : MSI B150M Bazooka
Ekran Kartı : MSI GTX 950 Gaming 2G
Ram : Kingston HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133 MHz
SSD : Kingston HyperX Fury 120 GB
HDD : Seagate 7200 RPM

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi günler, uygun bütçeli desktop bilgisayar toplamayı düşünüyorum ve işlemci soğutucusunun ne işe yaradığını ve nasıl bir soğutucu kullanacağımı tam olarak bilmiyorum kısaca sistem özelliklerini yazayım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci : Intel Core i3-6100
Anakart : MSI B150M Bazooka
Ekran Kartı : MSI GTX 950 Gaming 2G
Ram : Kingston HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133 MHz
SSD : Kingston HyperX Fury 120 GB
HDD : Seagate 7200 RPM
Stok fanı i3-6100 gibi bir işlemci için fazlası ile ideal bence. İşlemci soğutucusuna para vereceğinize Teknobiyotik yada Sinerji gibi ki bunlar benim kullandığım siteler ondan yazdım RX 460 özel soğutmalı siparişi verebilirsiniz stok fan gayet yeterli olacaktır onun yerine çok daha iyi bu ekran kartını almalısınız stok fanı kullanmamak ve ekran kartından kısıp işlemci soğutucusu almak biraz ahmaklık olur tavsiye etmem ama sizin düşünceniz siz bilirsiniz.

Hyper T4 tarzı orta seviye bir soğutucu yeterli.
Arkadaş bilgisi olmadığını açıklıyor ve belli ki ekran kartından kısıp işlemci soğutucusu almayı hedefliyor neden durumu izah edip stok fanı kullanmasını önermiyorsunuz da sadece soruya cevap vermek için yazı yazıyorsunuz tecrübenize dayanarak soruyorum küstahlık yapmak istemem açıklar mısınız ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen. Bir, konu soğutma önerisi, sistem tavsiyesi değil... İki, RX 460, GTX 950'dan daha ucuza bulunabilen bir kart, bunun için ekstra bütçe ayırmaya ya da stok fan kullanmaya gerek yok. GTX 950 yerine daha az ödeyerek RX 460 satın alınabilir. Üç ve son olarak, takdir ettiğiniz üzere tecrübeme dayanarak söylüyorum bunu, konuya yeterince araştırma yapmadan mesaj yazıyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı