i3 6100 ve R7 240 sistemde Windows 10 yavaş çalışıyor

CaganBaturr2

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle bilgisayarımda Windows 10 Home işletim sistemi bulunmakta fakat sol alttaki Windows tuşuna bastığımda 10 saniye sonra falan panel açılıyor, klavyeden Windows tuşuna bastığımda da aynı sürede açılıyor açıkcası bu durum sinirimi bozmaya başladı. Sebebi ne olabilir? Ona göre parça değişimi yapacağım.

İşlemci: i3 6100 3.7GHz
Anakart: MSI H110M PRO-VD
Ekran kartı: MSI AMD Radeon R7 240 2 GB.
RAM: Crucial 4 GB 2133 MHz tek slot.
HDD: Seagate Barracuda 7200RPM 32MB cache SATA 3.0

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle bilgisayarımda Windows 10 Home işletim sistemi bulunmakta fakat sol alttaki Windows tuşuna bastığımda 10 saniye sonra falan panel açılıyor, klavyeden Windows tuşuna bastığımda da aynı sürede açılıyor açıkcası bu durum sinirimi bozmaya başladı. Sebebi ne olabilir? Ona göre parça değişimi yapacağım.

İşlemci: i3 6100 3.7GHz
Anakart: MSI H110M PRO-VD
Ekran kartı: MSI AMD Radeon R7 240 2 GB.
RAM: Crucial 4 GB 2133 MHz tek slot.
HDD: Seagate Barracuda 7200RPM 32MB cache SATA 3.0

HDD Win 10 için çıldırma sebebidir HDD ile Win 10 kullanmayın ya SSD alın ya da 8.1'e geçin.
Önerebileceğiniz bir SSD var mı, sanırım anakartım SATA SSD destekliyor sadece ona göre cevap verirseniz sevinirim.

HDD Win 10 için çıldırma sebebidir HDD ile Win 10 kullanmayın ya SSD alın ya da 8.1'e geçin.

Çok teşekkür ederim 8.1e geçmeyi düşüneceğim
HD Tune ile HDD nizin sağlık testini yapabilirsiniz :)

Çok teşekkür ediyorum hocam.

Önerebileceğiniz bir SSD var mı, sanırım anakartım SATA SSD destekliyor sadece ona göre cevap verirseniz sevinirim.

Bütçe belirtirseniz sevinirim hocam. Şunu önerebilirim.

Sağlık testini yapabileceğim bir uygulama, program var mı bilgim yok bu konuda bilgilendirirseniz çok iyi olur.

HD Tune kullanabilirsiniz hocam. @3090 hocamın da dediği gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı