i3 6100 ve RX 580 Darboğaz Sorunu

Daha fazla  
PUBG oynarken ilk başta FPS 70-100 arası iken, ileri zamanlarda 35-45-50 civarı bir FPS alıyorum. Görev yöneticisinden baktığımda GPU %50-40 civarlarında kullanıma girmeye başlıyor. Bunun sebebi işlemci yetersizliği mi acaba? İşlemci kullanımı ise %80-85 aralarında bir kullanım seyrediyor. Malum PUBG işlemci ve ekran kartı yıpratan bir oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 6100 yetersiz RX 580 için. Ayrıca RAM de doluyor olabilir bir süre sonra.
İşlemci i5'e çıkmalı. İmkan varsa RAM de 16 GB olmalı.

i3 6100 yetersiz RX 580 için. Ayrıca RAM de doluyor olabilir bir süre sonra.
İşlemci i5'e çıkmalı. İmkan varsa RAM de 16 GB olmalı.
Üstad birde ram gene idare ediyor ama haklısın. Ram yükseltmem lazım. 8 GB :) yani GPU gücünü tam olarak PUBG de işlemci yüzünden alamıyorum yani. İ5 7. Nesil sence yeterli olurmu? Yada amd işlemci önerirmisin? Ona göre bir kaç parça alacağım.

El
Üstad birde ram gene idare ediyor ama haklısın. Ram yükseltmem lazım. 8 GB :) yani GPU gücünü tam olarak PUBG de işlemci yüzünden alamıyorum yani. İ5 7. Nesil sence yeterli olurmu? Yada amd işlemci önerirmisin? Ona göre bir kaç parça alacağım.
Elinde hazır anakart varken çok masrafa girmeden aynı socket yapısına sahip daha güçlü bir işlemci alabilirsin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı