İ3 6100 vs İ5 4460

i3 6100 işlemci yerine i5 4460 çok daha performanslı olur i3 skylake olduğu için ileriye dönük bir yatırım olur ama performans istiyorsanız i5 4460 ı tercih etmelisiniz bence. Hem haswell mimarisi de bi süre daha iş görecek güçte illaki skylake ye geçiş yapmaya gerek yok ama yinede siz bilirsiniz.

DDR4 Skylake hem daha güncel ve ileriye dönük hem de performans konusunda i5 4460'ı aratmayacaktır. Konu oyunsa işlemciye düşen pek bir görev yok. i3 6100 ile R9 380'i rahatlıkla kullanabilirsin. @Silinen üye 'ın önerdiği bileşenleri alabilirsin.

Sanırım ben de Skylake sistem toplayacağım yalnız i5 4460 da cazip durmuyor değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım ben de Skylake sistem toplayacağım yalnız i5 4460 da cazip durmuyor değil.

Bunu kendi ihtiyacına göre belirlemelisin. Elinde ki şuan mevcut sistem DDR3 ise güncelleme yapmak için i5 4460 alabilirsin bunda bir sorun yok sonuçta DDR4 çıkmış olsa bile DDR3 uzun seneler kullanıma devam edecek ama sıfırdan bir sistem topluyorsan kesinlikle DDR4 Skylake almalısın. Şahsen ben kendi adıma konuşacak olursam i5 4460 alırdım çünkü Anakartım H81M-PLUS yani DDR3 1150 platform. Fakat sıfırdan bir sistem alacak olsam asla DDR3 almam bu saatten sonra. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfırdan sistem alacağım evet çok doğru söylüyosun yeni birşey varken eskini tercih etmek pek mantıklı olmuyor bu yüzden i3 6100 seçeceğim acaba oyunlarda gözle görülür bir fark olur mu?
Bunu kendi ihtiyacına göre belirlemelisin. Elinde ki şuan mevcut sistem DDR3 ise güncelleme yapmak için i5 4460 alabilirsin bunda bir sorun yok sonuçta DDR4 çıkmış olsa bile DDR3 uzun seneler kullanıma devam edecek ama sıfırdan bir sistem topluyorsan kesinlikle DDR4 Skylake almalısın. Şahsen ben kendi adıma konuşacak olursam i5 4460 alırdım çünkü Anakartım H81M-PLUS yani DDR3 1150 platform. Fakat sıfırdan bir sistem alacak olsam asla DDR3 almam bu saatten sonra. :)

@Arif Tapış
Dediğim gibi konu oyun olunca gözle görülür hiç bir fark olmaz. Emin ol ki taş çatlasın 1-2FPS anca fark olur onu da zaten fark edemezsin bile. Yani i5 4460 almaya gerek yok daha yeni bir nesil varken. :)

@Arif Tapış
Dediğim gibi konu oyun olunca gözle görülür hiç bir fark olmaz. Emin ol ki taş çatlasın 1-2FPS anca fark olur onu da zaten fark edemezsin bile. Yani i5 4460 almaya gerek yok daha yeni bir nesil varken. :)
Tamam saolun yardımlarınız için peki ben ekran kartını 1 ay sonra alacağım i3 6100 la CS:GO gibi oyunları oynayabilir miyim? Oynarsam kaç fps alabilirim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı