i3 6100T-2400MHz RAM uyumu

Alim Köksal

Hectopat
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakartım ve RAM'lerim 2400 MHz hıza kadar destek veriyor. Fakat işlemcimin sitesinde maksimum frekansın 2133 MHz olduğu görülüyor. Bu durumda varsayılan değer olarak RAM'lerim 2133 MHz'de çalışıyor. Ben de RAM'lerimden tam olarak yararlanmak istediğim için 2400 MHz'ye almak istiyorum. Eğer RAM'ları 2400 MHz'ye alırsam ya da alabilirsem, işlemcim herhangi bir sorun çıkarır mı?

Sistemim;
  • MSI B250M PRO VD anakart.
  • i3 6100T işlemci.
  • Crucial basics 2x4 GB 2400 MHz DDR4 RAM.
  • ASUS R9 270 DCU2 OC ekran kartı.
  • FSP 400W 80+ Bronze güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram'ımdan alabileceğim tüm performansı almak istemiştim fakat söylediklerinizden yola çıkarak riske girmemeye karar verdim. Değerli fikirleriniz için teşekkürler.

Ram'ımdan alabileceğim tüm performansı almak istemiştim fakat söylediklerinizden yola çıkarak riske girmemeye karar verdim. Değerli fikirleriniz için teşekkürler.
Link atmayayım şimdi de YouTube'den tekrar emin olmak için testlere baktım zaten oyun ve günlük kullanımda hiç fark yok da performans testlerinde de 2133 ile 2400 arasında %2 fark bile yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı