Başarılı Kurulum i3-7100, RX570 8GB | OC 0.6.0 & macOS Big Sur

Ekran Resmi 2020-06-28 18.31.07.png

Arkadaşlar merhaba;

Olarila.com'daki hazır test HDD görüntüsünü anlatılan şekilde kendi bilgisayarıma kurdum.
  • Intel Core i3-7100 3.9GHz Kaby Lake
  • MSI B150 Gaming M3
  • 2x8 GB RAM
  • AMD RX570 8 GB
  • BCM943602CS PCI-E WiFi - Atheros Ethernet
  • 240 GB SSD OC Catalina 10.15.5
  • 240 GB SSD Win10
  • 250 GB HDD OC Big Sur Beta. İlk tespitlerime göre donanımda şu an her şey çalışıyor.
Elimdeki yaklaşık 12 yıllık 250 GB HDD'i PC içine monte ederek başladım. Yanlış algılamadıysam USB disklere de kurulabiliyor. (Çat pat İngilizcem ile anladıklarım) Yönergeye göre mevcut OC 0.5.8 versiyonumu 0.6.0 yükselttim. İşin püf noktası mevcut Boot sisteminiz bu test için oluşan diski o Boot edecek.

Merak eden arkadaşlar uygulayabilir.

[Guide] Install/Restore BigSur with OpenCore bu linkteki önergeleri uygulayın. Bir takıldığınız nokta olursa bilgim kadar yardımcı olmaya çalıştım.

1. Öncelikle linkte belirtilen dosyayı masaüstüne indirin.
  2. Yeni bir diske yükleme yapacaksanız, buradaki işlemlere başlamadan önce yeni diski sisteminize bağlayın ve APFS formatını atın. Windows tarzı ikinci bir fiziki disk varsa bunu sistemden ayırın, kafa karışıklığını önler. Mümkünse sadece kurulu MacOS'unuz ve bu yeni taktığınız diskin olması kolaylık sağlar.
  3. Her şey hazırsa yönergeleri takip edin, her şey terminal ekranında bitecek.
  4. Clonlama bitince yönergelere göre yeni diskinizin boyutu 120 GB kadar olacak bunu terminal komutları ile normal boyuta döndürün.
  5. Ilk Boot işleminden sonra Big Sur içinde iken mevcut Boot EFI klasörünüzü Big Sur diskinize de oluşturun. İsterseniz varsayılan Boot olarak bunu yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Ayhan hüner.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı