Başarılı Kurulum Tulpar T5 V20.1 macOS Big Sur Başarılı Kurulum

Merhabalar, şu anlık başarılı gibi görünen bir kurulum gerçekleştirebildim sonunda. Gelecekte bu konuyu güncellemeyi ve aktif tutmayı düşünüyorum. Yaptığım riceları (Eğer yaparsam) burada dotfiles dosyalarıyla beraber paylaşacağım.

Screenshot 2021-09-01 at 21.24.53.png

Sistem:
Monster Tulpar T5 V20.1 ama PM 981A 512 GB ile yükseltildi.

AIDA64 raporu:

EFI:

Çalışan donanımlar:
  • Intel Wi-Fi kartı (Rehber)
  • Intel iGPU
  • Kamera
  • USB portları
  • Tüm Apple servisleri
  • Ethernet kartı
Çalışmayan donanımlar:
  • 2. Ekran (Hem mini DP hem de HDMI ile denedim ama olmadı)
  • Samsung PM 981a (Rehber denenmesine rağmen bir sonuca ulaşılamadı, sanırım sonu A ile biten PM SSD'ler için bir yöntem yok. Harici olarak kullandığım 250GB Samsung EVO 870 SSD'den yeni M.2 SSD alındığında yeni SSD'ye geçirilecektir sistem dosyaları.)
  • Laptop klavyesi
  • Laptop Trackpad
  • Ses Kartı
  • RTX 2060 (macOS uyumsuz)
  • Batarya göstergesi

Aldığım hatalar:
  • Kernel yazılarından sonra macOS ekranı gelmeden 3 dakika boyunca siyah ekran.
  • OCS No Schema for SynctableIds at 5 Index... (Fotoğraflarda ... olan kısımlar ışık yansımasından dolayı gözükmemiş onları yarın ekleyeceğim.)
  • OCS No Schema for CustomKernal at 0 Index...
  • OCS No Schema for GraphicsInputMirroring at 2...
  • No Local Variables (Arguments) are initialized for method [ECBE]
  • No Local Variables (Arguments) are initialized for method [_BST]
WhatsApp Image 2021-09-01 at 22.19.42.jpeg

WhatsApp Image 2021-09-01 at 22.23.54 (1).jpeg

Kullanmayı düşündüğüm dotfiles(lar):
Reddit linki bulunan Rice'ın sahibinin dotfiles yüklemesini bekliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Screenshot 2021-09-01 at 21.29.59.png
@Yiğit Gençer ve @tristessehivernale düşünceleriniz nedir hocam? macOS ricing yapılsa linux gibi güzel bir deneyim yaşatır mı?

Son düzenleme:
Ben Monster Abra A5 v10.3'e sahibim ve ben de bu soruna çözüm arıyorum nasıl geçtiniz bu sorunu anlatabilir misiniz?
Bu sistemi yapalı neredeyse 2 yıl oldu, çözememiştim galiba ve external monitor kullanamam nedeniyle macOS'i silmiştim sistemden. Yakında Ventura ile yeniden bir kurulum yapmayı düşünüyorum, belki bir çözüm bulurum.

Geri
Yukarı