i3-7100 sistem alınır mı?

Oynamayacağım.

Bende öyle düşünüyorum iki tane alacağım birini i5 560 GT 730 alsam diğerini AMD Athlon II X2 270 R7 240 alsam yavaş yavaş yükseltsem.
Arkadaşlar benim işim var şimdi ben birazdan geri dönerim siz o iki sistem hakkında bilgi verir misiniz?

Hocam baştaki sistemle Valorant oynayabilirsiniz tahminimce 100FPS'leri görür ama başka hayaliniz olmasın sonradan ekran kartı takabilirsiniz.

@Umut Nas 3000G işlemci kullanan deneyimli birisi. Konuyu görürse cevap verecektir ama benim önerim Vega sürümü daha iyi olan bir işlemci seçmeniz bir süre sonra 60 FPS Valorant droplara sebebiyet verebilir. (16 GB çift kanal olsa dahi) PCH X Class APU [PC Hocası] | AMD R3 3200G | 16 GB DDR4 | 240 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com buna yakın sistem bulabilirseniz daha iyi olur. Bu sistemde SSD ve PSU markalarını hiç görmedim.

3000G ve 2x8 RAM çok iyi ikili olur. Tabii bütçe var ise 2200G ya da 3200G daha iyi olur.
@MelihGeckinn merak ettiğin oyunlar olursa sor. Test yapıp sonuçları atayım ;)
Ek olarak mesela o sistem Forza Horizon 4 açmaz.
Ama Vega 3 ile medium ayarlarda 1080P'de 30 oynuyorum.
Valorant'ta ise en son yüksek ayarlarda 60 FPS sabit oynuyordum.
GTA 5 Very high ayarlarda 768P'de 25-30 FPS arası alıyorum.
Bunlar bile sizi o sistemden vaz geçtirir.
@Silinen üye AMD'yi sevmem demişsiniz. Vega 3 yeri geliyor GT730'u tokatlıyor 😄
Etiket attığın içinde teşekkürler bu arada. Konuyu ilk gördüğümde 3000G sistem topla diyecektim ama anti-AMD fanları kahkaha veya disslike atar diye yazmadım 🥶

@Silinen üye AMD'yi sevmem demişsiniz. Vega 3 yeri geliyor GT730'u tokatlıyor 😄
etiket attığın içinde teşekkürler bu arada. Konuyu ilk gördüğümde 3000G sistem topla diyecektim ama anti-AMD fanları kahkaha veya disslike atar diye yazmadım 🥶

Orası doğru. Yiğidi öldür hakkını yeme ama kendimi bildim bileli Intel sistem kullanınca insan bayağı uyuz olabiliyor. Bu arada şu an için harbiden AMD iyi iş çıkarıyor işlemci tarafında ekran kartında yine bir şeyleri deniyor. Yoksa benim kuzende AMD Athlon 3000GLI sistem kullanıyor tek Valorant oynuyor ondan ona yetiyor.

Orası doğru. Yiğidi öldür hakkını yeme ama kendimi bildim bileli Intel sistem kullanınca insan bayağı uyuz olabiliyor. Bu arada şu an için harbiden AMD iyi iş çıkarıyor işlemci tarafında ekran kartında yine bir şeyleri deniyor. Yoksa benim kuzende AMD Athlon 3000GLI sistem kullanıyor tek Valorant oynuyor ondan ona yetiyor.

AMD Athlon 3000Gli sistemde vardı bakmıştım ona da bütçem yeter o nasıl.

Bende nereden baksanız 10 senedir Intel sistem kullanıyordum. Şu 8 aydır AMD sistem ilk defa kullanıyorum.
AMD Athlon 3000GLI sistemde vardı bakmıştım ona da bütçem yeter o nasıl.

Harika.
Yukarıda oyun performansını yazmıştım göz atabilirsiniz.

Geri
Yukarı