i3 7100 sisteme PSU alınmalı mı?

Monitörünüz destekliyorsa, çözünürlük arttırıp yükü biraz daha ekran kartına verirseniz, bir miktar azalabilir. Ama bu oranda bir darbogaz için en iyi çözüm işlemci yükseltmek gibi duruyor.

Monitörünüz destekliyorsa, çözünürlük arttırıp yükü biraz daha ekran kartına verirseniz, bir miktar azalabilir. Ama bu oranda bir darbogaz için en iyi çözüm işlemci yükseltmek gibi duruyor.

Anladım PSU almamam daha iyi olur o zaman şimdilik işlemci olarak ne önerirsiniz uygun fiyatta. Ben sorunun PSU'dan olduğunu düşünüyordum.

Anladım PSU almamam daha iyi olur o zaman şimdilik işlemci olarak ne önerirsiniz uygun fiyatta.

Ekran kartınızin kullanımı normale göre düşük olduğu için şu anda çektiği güç de düşük ve bir sorun yokmuş gibi duruyor. Fakat tam performans ile kullandığınızda asıl çekmesi gereken güç değerlerine ulaşınca PSU'da yetmeyebilir.

Ekran kartınızin kullanımı normale göre düşük olduğu için şu anda çektiği güç de düşük ve bir sorun yokmuş gibi duruyor. Fakat tam performans ile kullandığınızda asıl çekmesi gereken güç değerlerine ulaşınca PSU'da yetmeyebilir.

Peki Z170 Pro Gaming anakarta nasıl bir işlemci ekleyebilirim. Güncel bilgisayarı yapıp götürdüğüm kişi anakartın 6.nesil diyor anakartla beraber işlemcinin de değişmesinin gerektiğini söyledi. Anakartım bir engel yaratıyor mu?

@barisss33 anakartın kendi sitesine bakınca 7700K ile uyumlu olduğu yazıyor.

Fakat iki durum mevcut; ilk olarak bundan tam emin değilim ama bu işlemci de RX 6600 için bir miktar yetersiz olabilir. İkincisi ise ikinci el piyasasına şöyle üstünkörü bakınca 2500TL hatta 3000TL ilanlar gördüm ki bu fiyatlardan almak yerine anakart, işlemci ve RAM'i elden çıkarıp, üzerine ekleme yaparak daha yeni bir nesile geçmek daha mantıklı duruyor.

Son düzenleme:
@barisss33 anakartın kendi sitesine bakınca 7700k ile uyumlu olduğu yazıyor.

Fakat iki durum mevcut; ilk olarak bundan tam emin değilim ama bu işlemci de RX 6600 için bir miktar yetersiz olabilir. İkincisi ise ikinci el piyasasına şöyle üstünkörü bakınca 2500TL hatta 3000TL ilanlar gördüm ki bu fiyatlardan almak yerine anakart, işlemci ve RAM'i elden çıkarıp, üzerine ekleme yaparak daha yeni bir nesile geçmek daha mantıklı duruyor.

Peki sadece işlemci üzerinden değişme yapsam olmaz mı anakarttın illaki değişmesi mi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı