i3-7100 ve GTX 1050 Ti Darboğaz Sorunu

dirsekdemir

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
  • İşlemci: Intel Core i3 7100 Soket 1151 3.9GHz 3MB Önbellek 2 Çekirdek 14nm İşlemci
  • Anakart: ASUS H110M-D Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133MHz
  • Ekran Kartı: Asus Expedition GTX1050Ti 4GB
  • RAM: CORSAIR 8GB Value DDR4 2133Mhz CL15
Sistemim bu şekilde ve 1 yıl önce R6'da darboğaz sorunu yaşamayıp sorunsuz oynarken şimdi darboğaz sorunu yaşıyorum. PUBG'de de 20 FPS'yi gördüğüm zmnlar oluyor. BF1'de de sıkıntılar çekmeye başladım. İşlemciyi i5-7400'e yükseltmeyi düşündüm fakat onu yükseltirsem RAM'larıda yükseltmem gerekiyor. Onun yerine sistemi uygun bir fiyata satıp başka bir sisteme geçiş yapmayı planlıyorum. 120 GB SSD ve 1 TB harddisk mevcut şuan ki sistemimde. Bu darboğazın sebebi nedir sizce?

20190430184800_1.jpg

389989

RAM'leri yükseltmek zorunda değilsiniz. H110M'de 7400'ü çalıştırabilirsiniz. Darboğaz yapıyorsa Grafik ayarlarını fulleyin. Fullerseniz darboğaz ortadan kalkabilir.

Arkadaşlar cevabı vermiş. Ekran kartına yükü bindir işlemcinden düşsün yük. Oyunlar da rutin olarak güncellenip geliştiriyor kendini. Özellikle R6 sürekli rework yedi. Yani geçen sene ile şimdinin gereksinimleri birbirini tutmuyacaktır. Sorun düzelmediği takdirde güzel bir işlemci takviyesi ile sorununu çözersin.
Ekran kartını değiştirin. Sorun ortadan kalkacaktır. Ayrıca 8 GB RAM ilave edin.
Yanlış bilgilendirme yapmayınız.

GTX 1050 Ti nasil bir kartsa bende de darbogaz yapıyordu. NVIDIA denetim masasındaki ayarların hepsini açtım oyun ayarlarınıda en yuksege alıyorum tüm yük ekran kartına biniyor. Biraz ısınıyor eskisine göre ama sorun kalmadı.

i5 4460 ile GTX1050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı