i3-7100 ve R7 360 darboğaz yapar mı?

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Anakartım MSI H110M PRO-VD ve ekran kartım MSI R7 360. Şu anda Intel G4400 kullanıyorum fakat Rattle Royale oyunlarında yeterli verimi alamıyorum. Aynı zamanda amatör bir şekilde Youtube'a oyun videoları yüklüyorum. Fakat bunu Fortnite oyununda yapamıyorum çünkü darboğaz problemi yaşıyorum. i3 7100 hem video kaydı için hem de 60 FPS gibi ortalama bir rakam için yeterli olacak mıdır? Hepinize iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
G4400 ve i3-7100 arasında öyle uçurum bir fark yok. Anakart değiştirmeden bir şeyler yapmak istiyorsan i5 ve üstüne bakman gerekiyor.

@Mert dediği gibi en kötü i5 6400 alınmalı ama ben i5 7400 öneririm en düşük bütçen var ise ikinci el i7 6700 alabilirsin.

G4400 ve i3-7100 arasında öyle uçurum bir fark yok. Anakart değiştirmeden bir şeyler yapmak istiyorsan i5 ve üstüne bakman gerekiyor.
Darboğaz yapmaz alabilirsiniz.

Benim cidden kafam karıştı, nereye konu açsam orada bir fikir ayrılığı var, yapan diyen var yapmayan diyen var. Youtube'da bahsettiğim sistem ile çok rahat kayıt alan bir çok kişi var, onlar neden bu problemi yaşamıyor acaba?

Dostum darboğaz yapmaz elbette ancak sen bir yandan da video çekmek istiyorsun. Yani çoklu iş gücü gerekiyor sana.

Çift çekirdekli işlemcin bu kadar yük altından imkanı yok kalkamaz. En az i5 derken, en azından 4 çekirdekli bir işlemciyle daha rahat halledersin diye söylüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı