i3-7100 ve RX580 darboğaz yapar mı?

Tabi ki de değmez. Dandik model 1650 alacağıma tepe model RX 580 alır kullanırım. Benim arkadaş kart bakiyordu yine senin gibi bütçesi vardı. 1060 3 GB a 1750-1800 verdirtmektense 1550-1600 verdirtip 8 GB RX 580 aldırdım. Şu an da ağlamıyor hiç cyber punk falan oynuyor memnun hâlinden.
500 tl bütce daha çıkarım anlamında diyorum. 5 yıldır amd kullanan biri olarak bende hiç bir sorun yaşamadım. Peki o kadar verip 1650 s almaya değer mi?

Şans işi hocam. 1900'e almıştım 1650 Super'i o yüzden önerdim. Belki ucuza yakalarsa yada pazarlık yaparak almayı denesin diye. Şahsen 3 yıl AMD kullanan biri olarak, oyunda ayar yükseltince çöken bir ekran kartından NVIDIA'ya geçmek fark ettiriyor.

O zaman RX580 de karar kılıyorum zaten oynayacağım oyunlar GTA V FIFA gibi oyunlar.

İşlemcin kötüyse, parçaların kötüyse ya da oyunun optimizasyonu kötüyse her şeyi yaşarsın. Ben 1060 3 GB, 4460, 16 ramle CS 1.6 da vsync yi kapatmama rağmen 15 FPS te falan oynuyorum. Steam CS bı de.

Karar sizin hocam. Oyun testi istemeyi unutmayın. Bazı 8 GB'lik modellerde miningden dolayı VRAM arızası oluyor. Furmakta da fark edilmiyor.
Hacı ben o kadar çok mining şeylerle karşılaştım, şahit oldum ki hiç biride of demedi. Benim arkadaşın xfx rx580 8gb ında 2 hdmı cikisindan 1 i si çıkık DP portları falan her şey birbirine girmiş. Dandik bir macunla yenilemesine rağmen cyber punk 2077 de 83-87 dereceye kadar çıkıyormuş ama kart günün sonunda çalışıyor. Tabi ki de bu kadar dandik kart önermem. Gaming x ya da rog strix onerimdir arkadaşa. Onların sogutmalari daha iyi 70-75 derecelerde seyreder. (belki o kadar da olmaz.)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…