i3 8100 performansı nasıldır?

Bilocan capur

Centipat
Daha fazla  
i3 8100 almayı planlıyorum performansı nedir?
Oynayacağım oyunlar zaten çok ileri seviye oyunlar değil Valorant, Knight, PUBG gibi oyunlar ne kadar süre kullanılır? ne kadar süreden sonra elden çıkarmak gerekir? Knight'da pazar için açık tutmam gerekse çok zarar verir mi? (monitör kapalı halde )

i3 8100 almayı planlıyorum performansı nedir?
Oynayacağım oyunlar zaten çok ileri seviye oyunlar değil Valorant, Knight, PUBG gibi oyunlar ne kadar süre kullanılır? Ne kadar süreden sonra elden çıkarmak gerekir? Knight'da pazar için açık tutmam gerekse çok zarar verir mi? (monitör kapalı halde )

O fiyata daha daha performanslı işlemciler alabilirsiniz GPU söylerseniz daha iyi bir işlemci önerebilirim.

Elinde ona uygun bir anakart mı var? Yeni sistem alacaksan o işlemci artık alınmaz. 4/4 çekirdek bir işlemci PUBG için bugün bile yetersiz.

Elinde ona uygun bir anakart mı var? Yeni sistem alacaksan o işlemci artık alınmaz. 4/4 çekirdek bir işlemci PUBG için bugün bile yetersadec

O fiyata daha daha performanslı işlemciler alabilirsiniz GPU söylerseniz daha iyi bir işlemci önerebilirim.
Anakartin sadece 8 ve 9 nesil işlemcilerle calisiyo DDR4 1151 pin işlemci bütçem çok yok
Ölü soket alınmaz.
İndirimden anakart aldim 465 TL sadece 8 ve 9 nesilleri calistiriyo en uygun 8.nesil de i3 un 2. Elini de bulamadım çevremde ama çok rezalet denirse i5 e geçmeye calisicam

Son düzenleme:
Hocam peki AMD işlemcileri hakkında ömrü daha az oluyo diyolar ben de çok sistemi yenileyemem bu konuda ne dusunuyosun. Bı de am4 soketti sanırım ne onerirsin bu sokete uygun bı de ekran kartım 1050 ti

Kim diyor bilmiyorum ama yıllarca sorunsuz kullanan çok fazla insan var. Ayrıca Intel eski nesillerde çekirdek sayısı açısından fazla cimri bir firmaydı. 4/4 bir işlemci günümüzde artık yetersiz. Bütçe nedir, 8100'ü ne kadara alacaktın?

Kim diyor bilmiyorum ama yıllarca sorunsuz kullanan çok fazla insan var. Ayrıca Intel eski nesillerde çekirdek sayısı açısından fazla cimri bir firmaydı. 4/4 bir işlemci günümüzde artık yetersiz. Bütçe nedir, 8100'ü ne kadara alacaktın?
1.365 e bı buldum da çok güvenilir değil 1.800 de buldum ama limitim 2 bin belki biraz asabilirim 0 veya 2. El farketmez 2. Ele de bakarım

İkinci elde R5 3600 bulabilirsen çok iyi olur. Olmazsa da R5 2600, R3 3100 veya R5 1600 AF gibi işlemciler olabilir. Bunların hepsi I3 8100'e göre daha rahat edeceğin işlemciler.

Geri
Yukarı