i3 8100 sistem için ek güç girişi istemeyen ekran kartı önerisi

d3niz

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci ama aynı zamanda profesyonel kaleci.
Merhaba, i3 8100 işlemcili gayet mütevazi bir sistemim var. Alırken uyguna gelsin diye ekran kartı olmadan almayı tercih ettim. Şu günlerde canım oyun oynamak istiyor fakat ekran kartım olmadığı için UHD630 her ne kadar güçlü de olsa yetersiz kalıyor. PSU 500W ama markası dandik olduğu için gördüğüm kadarı ile ekran kartı güç kablosu yok. Bu yüzden ben de ek güç kablosu ile uğraşmadan alabileceğim en yüksek performansı istiyorum. Bu sebeple önerileriniz nelerdir? Hangi kartı almalıyım?

Güç girişi olmayan en iyi ekran kartı 1050Ti'lar.

Ama PSU'nun yanında yazan değerlerin fotoğrafını buraya atın belki molex-6pin ile RX570'de olabilir bütçenize göre.

1050 Ti çoğu model, GT1030, 1650'nin bazı modelleri.

GTX 10XX serisi gördüğüm kadarı ile bütçemi aşıyor, daha çok GTX 9xx ve 7XX olursa sevinirim. AMD tarafında da benzer kartlar lazım.

Güç girişi olmayan en iyi ekran kartı 1050 Ti'lar.

Ama PSU'nun yanında yazan değerlerin fotoğrafını buraya atın belki MOLEX-6PIN ile RX570'de olabilir bütçenize göre.

Molex to 6-pin kablo ile bir post görmüştüm Facebook'ta, kablo yanmıştı. O riske değer mi bilemedim. Hem daha çok bir eski mimari kartlar arıyorum yani R9/R7, GTX9XX/7XX gibi.

Hocam ikinci el 1050 Ti 750 TL'den başlıyor. Pek çok modeli güç girişli. Piyasa böyle ikinci el bakılabilir.

Sıfır alınmayacak zaten, Türkiye'de yaşamıyorum ve yaşadığım ülkede de 2.el donanım pazarı hiç yok. O yüzden Almanya'da yaşayan akrabalarımdan getirmelerini isteyeceğim.

Geri
Yukarı