i3 8100 Sistemde Rise Online FPS düşüşü

melenkolima

Hectopat
Merhaba;
Rise Online'da FPS düşmesi yaşıyorum grafik ayarlarını Very lowa alsamda sorun yaşıyorum ultraya alsam da yaşıyorum.
Ekran görüntülerini paylaşıyorum. Sizden ricam değiştirmem gereken bir parça varsa onu söylemeniz. Mesela işlemcim mi yetersiz ekran kartım mı yetersiz anlayamadım.
Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

i3 8100 işlemci 4 çekirdek.
1060 ekran kartı 3 GB.
16 GB RAM.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-06 184721.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-03-06 184721.jpg
    11,2 KB · Görüntüleme: 41
  • görev yöneticisi.jpg
    görev yöneticisi.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 41
MSI Afterburner kurup CPU GPU kullanım miktarı ile sıcaklık değerlerini fotoğraflayıp atmanı tavsiye ederim kesin bir şey demek için.

MSI Afterburner kurup CPU GPU kullanım miktarı ile sıcaklık değerlerini fotoğraflayıp atmanı tavsiye ederim kesin bir şey demek için.
Merhaba;
Oyundayken değerlerim bu şekilde.
sakin bölgelerde fps drop yemiyorum normal şekilde oynayabiliyorum.
kalabalık alanlarda pvp alanları gibi yerlerde fps drop yiyorum

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    2,6 MB · Görüntüleme: 104
Merhaba;
Oyundayken değerlerim bu şekilde.
Sakin bölgelerde FPS düşmesi yemiyorum normal şekilde oynayabiliyorum.
Kalabalık alanlarda PvP alanları gibi yerlerde FPS düşmesi yiyorum.

Afterburner'ı RivaTuner ile birlikte kurup oyunun içinde kullanım yüzdesini görebiliyorsunuz. İnternetten birkaç video ile bakıp ayarlarını yapın. O şekilde sol üstte değerler olacak şekilde fotoğraf atın.

hocam anlayamadım nasıl yani dediğiniz programıda indirdim neye göre ayar yapıcam ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

hocam ben zaten işlemcinin kaç kullanıldığını gpu nun kaç kullanıldığını görebiliyorum sağ üstte .. işlemcimi çok fazla kullanıyor sanallaştırma yapıldı 4 çekirdekte aktif fps drop devam ediyor ben fps drop için çözüm arıyorum .

CPU kullanımı % 99 larda GPU kullanımı 60-70 bandında bazen 90 bandınada çıkıyor oyun işlemciden yiyor i3 8100 var bende işlemci ekran kartına yük binmiyor

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    3,4 MB · Görüntüleme: 99

Yeni konular

Geri
Yukarı