i3 8100 ve GTX 1050 Sistemin Battlefield V Performansı Nasıldır?

Battlefield 5 i beta halini oynadım. Sistemim GTX 1050 TI, R5 2600X, 4X2 2400 MHZ RAM.

uçak sürüyorken işlemci yüzde 40-50 civarı gezerken, karada ise işlemcim yüzde 50-60 civarı geziniyordu. Bi ara işlemcinin yüzde 78 e kadar çıktığını gördüm. Yani sizin işlemciniz ile sıkıntı olabilir bazı anlar.
Grafik konusunda ise yanlış hatırlıyor olabilirim ancak 1080p "High" ("Medium" ayarlar da olabilir. Ancak kesinlikle "Low" ayarlar değildi.) ayarlarda 50-80 FPS arası oynadım. RAM yüzünden drop yemedim, VRAM ise 2.7 GB civarı kullandı.
Ancak Battlefield 1 de orta ayarlarda 7 GB RAM ve en az 3.7 GB VRAM kullanıyor. Bu duruma dikkat edin derim. Tam sürümünde durumlar değişebilir ya da bi önceki oyuna göre çok daha iyi optimize edilecek demektir. Not olarak, Battlefield 1 FPS drop oluyorken, Battlefield 5 hiç sıkıntı olmadı. Tabi sadece 1 saat oynadım.
Dediğim gibi 1080p’de sorun yaşarsam, 768p olan TV’de oynayacağım 🙂 Umarım sorun olmaz.

Sizce imzamdaki sistemle ben nasıl performans alırım?
Sistemim;
  • İ3 8100
  • GTX1050 Aero
  • 8GB Corsair Vengeance 2400Mhz
  • Gigabyte B360M
  • FSP Hydro 600

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyip sisteminin performansını görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyip sisteminin performansını görebilirsin.
O videolara güvenemiyorum 🙂 ama gene de izleyeceğim 🙂

Bence hazır kur alevliyken Gtx1050 kartınızı satın ve 1050Ti gibi karta geçin emin olun sizin için daha iyi olur...

High da çok güzel oynatır.
Orta ayarlarda 35 FPS ye kadar düşüyor ve işlemci genelde yüzde yüz civarında geziyor. Yüksek grafik ayarında nasıl oynayacak? Gerçekten merak ediyorum.

Online istemiyorum zaten. Single Player 768p TV’de oynamayı düşünüyorum 🙂
Single Player i çok rahat oynarsın. Çünkü çok oyunculu modlarda hem RAM kullanımı, hem işlemci kullanımı hem de GPU kullanımı fazlasıyla artıyor. Single Player de ise tam tersi tabi. Battlefield 1 de Çok oyunculu modda Orta ayarlarda rahatlıkla oynayabiliyorken, Single Player modunda Yüksek ayarlarda rahatlıkla oynayabiliyorum. Yani sen düşün.

Orta ayarlarda 35 FPS ye kadar düşüyor ve işlemci genelde yüzde yüz civarında geziyor. Yüksek grafik ayarında nasıl oynayacak? Gerçekten merak ediyorum.

Single Player i çok rahat oynarsın. Çünkü çok oyunculu modlarda hem RAM kullanımı, hem işlemci kullanımı hem de GPU kullanımı fazlasıyla artıyor. Single Player de ise tam tersi tabi. Battlefield 1 de Çok oyunculu modda Orta ayarlarda rahatlıkla oynayabiliyorken, Single Player modunda Yüksek ayarlarda rahatlıkla oynayabiliyorum. Yani sen düşün.
Şuan daha deneme de. Çıkmadan önce optimizasyon yapılacak. Hikaye modu multiplayer kadar işlemci yemiyor. Dolayısı ile ekran kartı tam yükte çalışacak. Yüksek ayarlarda 45-40 FPS'de güzelce oynar. (y)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı