i3 8100 ve GTX 1050 Ti sistem toplama

1050Ti ile RX580 8GB arasında fark çok az diye biliyorum(fiyat) o yüzden RX580 alman mantıklı olur. Ayrıca o işlemciyi bende kullandım boşuna ekstra soğutucu almana gerek yok üstünde gelen gayet yeterli. Ama eğer imkan olursa Z370 bir anakart bulabilirsen biraz daha geleceğe yönelik bir yatırım olur.

Nvidia 2000 serisi ile 1000 serisi kartların performanslarını düşürdü. Gelen güncellemelerden insanlar rahatsız. Bu yüzden tavsiyem amd rx 570 4 GB alman. 930 TL fiyata sahip.
İkinci el 1050 Tİ ekran kartları neredeyse RX580 ekran kartlarına yakın o zaman bunu satıp 8 GB temiz bulmak zor ama 4 GB RX580 alıyım
Hocam yorum yaparken sebepte belirtin ortaya laf atıp çekilirseniz tartışma çıkacaktır öte yandan @Yusuf serdarr 'ında dediği gibi NVIDIA'nın getirdiği her güncellemede kartların performansı biraz daha düşüyor, Youtube'da bununla ilgili videolar mevcut zaten. RX580 4GB alabilirsiniz, belleğinin düşük olduğuna bakmayın 580'de gerek yok zaten 8GB'a.
Ekran kartını ikinci el almayı düşündün fakat 8 GB saten temiz bulmak imkansız gibi RX serisi her güncellemede PUBG gibi oyunlarda FPS arttırırken GTX serisi FPS düşürüyor.

İkinci el 1050 Tİ ekran kartları neredeyse RX580 ekran kartlarına yakın o zaman bunu satıp 8 GB temiz bulmak zor ama 4 GB RX580 alıyım

Ekran kartını ikinci el almayı düşündün fakat 8 GB saten temiz bulmak imkansız gibi RX serisi her güncellemede PUBG gibi oyunlarda FPS arttırırken GTX serisi FPS düşürüyor.
Evet rx 580 8 GB kartlarının çoğu madencilik, mining gibi işlerde kullanılmış oluyor. Ayrıca rx 570 4 GB 1050ti, rx 580 8 GB gtx 1060 seviyesinde bir karttır. 570 4 GB sizi üzmez.

1050Ti ile RX580 8GB arasında fark çok az diye biliyorum(fiyat) o yüzden RX580 alman mantıklı olur. Ayrıca o işlemciyi bende kullandım boşuna ekstra soğutucu almana gerek yok üstünde gelen gayet yeterli. Ama eğer imkan olursa Z370 bir anakart bulabilirsen biraz daha geleceğe yönelik bir yatırım olur.
İşlemci ile sıkıntı çıkarnaz herhalde o yüzden RX580 alıyım fiyatlar çok yakın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı