i3 8100 ve GTX 1050 Ti sistem toplama

JCHan

Decapat
Bilgisayar toplama işinden çok anlamıyorum, internetten edindiğim bir takım bilgilere göre kendimce bir sistem topladım. Video işleme, tasarım vs. işler yapacağım. After Effects, Premiere, Maya, Photoshop vb. programları kullanacağım. Oyun da oynayacağım ancak öncelik değil, oyun için ultra ayarlarda açmasa da olur, orta veya yüksek kalite yeterli benim için. Ancak kullanacağım programlarda After FX Premiere vs. Render süresi önemli değil. Önemli olan programı kullanırken, kendi içerisinde çalışırken render önizleme vs. yaparken kasmaması.
Özellikle ekran kartlarının çok değişik modelleri var aynı kartında kendi içerisinde modelleri var hangisi olmalı bilmiyorum. Fiyat da ona göre değişiyor tabi.
Bütçe, ekran dahil 6000 TL'yi aşmamayı düşünüyorum ve geleceğe yönelik de toplamak istiyorum ama tabi fiyatı uçurmamak kaydıyla.
Şimdilik böyle bir sistem topladım, önerileriniz nelerdir? Teşekkür ederim.

Screenshot_20190111-171011_Hepsiburada.jpg
Screenshot_20190111-171030_Hepsiburada.jpg
Screenshot_20190111-171019_Hepsiburada.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı