i3 8100 ve GTX 1060 6 GB sistem toplama

aets5123

Kilopat
Daha fazla  
İki hafta önce açmış olduğum konu ile tavsiyelerinizi dinleyerek dün 1060 6GB ekran kartımın yanına Ryzen 2600 sistemi topladım ve şimdilik her şey kusursuz olarak devam ediyor. Sistemimi gören kuzenim de tekrardan bilgisayar toplama kararı aldı ve elinde bulunan i3 8100 işlemcinin boşa gitmemesi için bunun üzerinden bir sistem toplamayı düşünüyor. Fiyat performans açısından anakart, bellek, kasa ve monitör tavsiyeleriniz nelerdir? Bu parçalar için ayrılan bütçe maksimum 2000TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa corsair carbide spec-04
Anakart modellerinden pek anlamam, başka arkadaşlardan tavsiye alabilirsiniz
(8x2) 16 GB 3000 mhz bir ram
AOC 75 hz 1 ms freesync monitör
2000 lirayı aşacak. 4 RAM slotlu bir anakart alınıp 8+4 yada 4x3 yapılabilir. 250 lira yaklaşık cepte kalır

Kasa corsair carbide spec-04
Anakart modellerinden pek anlamam, başka arkadaşlardan tavsiye alabilirsiniz
(8x2) 16 GB 3000 mhz bir ram
AOC 75 hz 1 ms freesync monitör
2000 lirayı aşacak. 4 RAM slotlu bir anakart alınıp 8+4 yada 4x3 yapılabilir. 250 lira yaklaşık cepte kalır
Nvidia ekran kartında "FreeSync" bir monitör kullanmak. :ajan:

Ekran kartı var, bu bütçe ile 75 veya 144 hz monitör almayı zaten düşünmüyoruz.

Anakart, bellek, kasa seçersek monitor'e para kalmaz.

Kasaya verilebilecek miktar zaten 250-300 arası çünkü PSU ihtiyacımız yok. 8gb belleklerde zaten 450 500 arası diye biliyorum nasıl yetmiyor anlayamadım. Fiyat performans olarak en uygunlarını sormuştum zaten.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı