i3 8100 ve RX 570 Sistemde Knight Online Düşük Performans

Mehmet2720

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3-4 gün önce sırf Knight Online'da rahat bir şekilde Assassin oynayabilmek için teknobiyotik sitesinden linklerdeki kasa monitör ve SSD'yi sipariş verdim. Bilgisayara Windows 10 yükledim ve driverlarını driver booster programıyla kurdum ekran kartının driverını ayrıca sitesinden indirip kurdum.
Ama gel gelelim ki Knight Online kurup oyuna girdiğim anda bir baktım ki 4 yıllık laptopumla aynı performansta bir oyun oynatmasıyla karsılaştım. Sorularım biraz uzun ve ayrıntı isteyecek cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

1-Oyunda Moradon haritasında 17-20 FPS ve CZ haritasında en fazla 70 FPS alıyorum ki 70 FPS ile Assassin'de Minör çıkmıyor ve 20 aşağı 20 yukarı FPS dalgalanmaları oluyor.
2-144Hz 1ms AOC monitörün içinde DVI kablosu yoktu. Bu yüzden 144 Hz özelliğini şu an için kullanamıyorum. Oyun açıkken GPU ve CPU kullanımına görev yöneticisinden baktığımda yüzde 40-30 arasında seyrediyor.
3-DVI kablosu takıp 144 Hz ayarlasam ekran kartı kullanımına bağlı olarak FPS artar mı?
Kısacası asıl istediğim şey FPS'nin CZ'de 180-190 altına düşmemesi ki ancak bu FPS'de rahat Minör atılıyor. Aldığım sistem aşağıdaki gibi. Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı