i3 8100 vs R3 2200G

ayctriyum

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakart ve işlemcimi bozduğum için yeni anakart ve işlemci satın alacağım.
  • -RAM'lerim 2400 MHz 2x8 16 GB
  • -Ekran kartım GTX 1050 Ti
Ryzen alırsam RAM frekansı düşük kalacak.
AMD'de RAM frekansı oyun performansını etkiliyormuş.
Intel alırsam sisteme ileride yükseltme yapamayacağım, çaresiz kaldım. 8100 için düşündüğüm anakart B360.
Ryzen için ise B450.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel alırsam sisteme ileride yükseltme yapamayacağım, çaresiz kaldım.
i3 8100, Intel'in tepe işlemcisi değil. 8700K'ya kadar çıkabilirsiniz. Kısa bir süre sonra 9. nesil işlemciler de çıkacak. Onları da kullanabileceğiz 300 serisi anakartlarda.
Yükseltmeye gayet açık bir platform.

En az 6 çekirdekli işlemci tercih etmeni öneririm. i3 8100 bana göre oyun için yetersiz bir işlemci. Tabii 6 çekirdek dediysem eskilere gitme 🙂 Ryzen 5 2600 olabilir. İ3 8100 aldığıma şahsen ben pişman oldum.

Haklısınız ama ekran kartım 1050 ti yeterli olacaktır bütçemi aşıyor dediğiniz işlemci bir de ryzen alırsam ramlerimin frekansı düşük kalıcak intelde pekde önemli olmadığını duydum o yüzden öyle düşündüm
En az 6 çekirdekli işlemci tercih etmeni öneririm. i3 8100 bana göre oyun için yetersiz bir işlemci. Tabii 6 çekirdek dediysem eskilere gitme 🙂 Ryzen 5 2600 olabilir. İ3 8100 aldığıma şahsen ben pişman oldum.

Haklısınız ama ekran kartım 1050 ti yeterli olacaktır bütçemi aşıyor dediğiniz işlemci bir de ryzen alırsam ramlerimin frekansı düşük kalıcak intelde pekde önemli olmadığını duydum o yüzden öyle düşündüm
Frekans olayını duymadım fakat çift kanal olduğu için sorun olmayacağını düşünüyorum. Umarım siz de pişman olmazsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı