i3 8100 vs Ryzen 3 2200G sistem

Voltran

Kilopat
Daha fazla  
Geçen hafta sistem almak isterken, bir mağaza indirim yapacağım demişti o yüzden beklemeye almıştım sistemi. İndirimler hoşuma gitmedi. Özellikle Kasa + PSU + Anakart parçalarında istediklerim yoktu. Bu arada fırsat buldukça incelemeler de yaparak kendimce oluşturduğum sistemleri atayım buraya, siz hangisini tavsiye edersiniz ya da daha iyisini sunabilirseniz almak istiyorum. Bütçe ekran kartlı olursa 3.200 TL civarı olabilir. Eğer Apu olacaksa da sonradan ekran kartı almak kaydıyla bütçe 2.300 TL civarı olabilir. @Handsome Reis @AYSİO

i3 8100 cooler masterli kasa.PNG

Eğer bu olursa B360 anakart olmasına gerek var mı, arasında fark neler olabilir?

2200g msi b350m anakart dark f40 kasa 2200 tl.PNG

Eğer bu olursa ekran kartını başka sitelerden daha uyguna bulduğum an alırım. Şimdilik böyle idare edilebilir.
İkinci sistemde kasa ve PSU olarak bunu önerirseniz CoolerMaster MasterBox Lite 3.1 500W 80+ Mini Tower Kasa bu da olabilir. Ses sorunundan bahsedilmiş ama bilemiyorum nasıl ses çıkıyor. Kronik sorunu yoksa güzel kasa olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 8100 daha mantıklı. B360'a gerek yok. B360'a çıkabilecek bütçenizi RAM'i 2666 MHz yapmada ve SSD'yi daha iyi bir model almada kullanmanızı öneririm.

i3 8100 daha mantıklı. B360'a gerek yok. B360'a çıkabilecek bütçenizi RAM'i 2666 MHz yapmada ve SSD'yi daha iyi bir model almada kullanmanızı öneririm.
İki işlemci karşılaştırma videolarında birbirine yakın görünüyor. Neden sizce İ3 8100 olmalı, diğerine göre avantajları neler olacaktır?

İki işlemci karşılaştırma videolarında birbirine yakın görünüyor. Neden sizce İ3 8100 olmalı, diğerine göre avantajları neler olacaktır?
İ3 8100 işlemcilerde L3 Cache 6 MB iken Ryzen 3 2200G 4 MB L3 Cache belleğe sahiptir arada performans olarak fark vardır. Şu karşılaştırmayı bir izleyin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Göreceğiniz üzere i3 8100 daha iyi performans verirken Ryzen 3 2200G geride kalıyor tabi bu fark 3-4 FPS ve ekran kartından ekran kartına değişiklik gösterebilir bu test GTX 1080 ile yapılmış.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı