i3 8350K ve GTX 1060 sistem toplama

koloko

Hectopat
İyi günler dostlar. Ben aklımdan geçen sistemi topladım sizinde önerilerinizi ve görüşlerinizi almak isterim. Oyunlarda yeter mi yetmez mi orantısız olmuş mu olmamış mı diye sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.
Topladığım sistem:

İşlemci: Intel Core i3 8350K 4.00 Ghz 8MB 1151p V2 14nm İşlemci
Ekran Kartı: MSI GTX 1060 Gaming X 3GB GDDR5 Ekran Kartı V328-014R - Nanokatalog
RAM: ADATA XPG SPECTRIX D80 8GBX1 3600MHZ SİNGLE DDR4 CL17 RGB Liquid Cooling PC RAM | ITOPYA
HDD: Seagate SkyHawk 1TB Surveillance SATA 3.5'' HardDisk ST1000VX005 - Nanokatalog
SSD: Toshiba 240GB SATA SSD TR200 25SAT3-240G - Nanokatalog
Kasa+PSU: Astro 650W 80plus Power 4 adet Rgb Led Fanlı Kasa - Vatan Bilgisayar
Monitör: AOC LED 24" 75Hz G2460VQ6 1ms FreeSync Full HD Dp port Gaming monitör | ITOPYA
Anakart: MSI Z370-A PRO Intel Z370 8th Gen Intel Soket 1151 DDR4 4000MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart | ITOPYA

Ben yayın ya da edit yapacak birisi değilim. Belki ilerde ama şuanda düşündüğüm bir şey olamadığından dolayı sadece oyun odaklıyım. Daha çok FPS oyunları oynuyorum (CS:GO, PUBG, ARMA 3 vb.). Bu topladığım sistemin eksik yönlerini belirtirseniz memnun olurum. Ayriyeten Ana Kart konusunda emin olamama nedenim ise şudur ki ben 3600MHz RAM almama karşın ucuz anakart alırsam 3600MHz'den fayda alamayacağımdan korktuğum için tabi 3600MHz abartı mı değil mi onuda bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 8350K almak yerine i5 8400 ve B360 çipsetli bir anakart alarak daha ucuza daha çok performans alabilirsiniz. RAM'leri 2666 MHz almanız da yeterli olur o durum da. Zaten İntel için devasa bir fark oluşturmuyor RAM'lerin kaç MHz olduğu. Bu arada bütçeniz tam olarak kaç TL?

Kötü bir sistem olmuş. RAM gereksiz pahalı. 450TL'ye 3000MHz 8GB alabilirsin. (G.Skill Aegis Nanokatalog)
650TL kasa ve PSU'ya vermek yerine Dark Sentinel Pro ve Akasa 600W 80+ alabilirsin toplam 450TL ediyor.
i5 8400 ve B360 anakart alabilirsin. i3 ve z370 ile aynı fiyata denk geliyor.
Artan para ile de ekran kartının 6GB olanını alırsın sonra bana teşekkür edersin.
2 kat daha fazla performans alacaksın.

i3 8350K almak yerine i5 8400 ve B360 çipsetli bir anakart alarak daha ucuza daha çok performans alabilirsiniz. RAM'leri 2666 MHz almanız da yeterli olur o durum da. Zaten İntel için devasa bir fark oluşturmuyor RAM'lerin kaç MHz olduğu. Bu arada bütçeniz tam olarak kaç TL?
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben internette dolaşırken Donanım Arşivinin Bir videosunu görmüştüm ondan MHzimi yüksek tutmak istedim MH'in yüksek olması baya bir FPS farkı yaratıyordu ama sizi dinleyeyim.

Bunlar işini fazlasıyla görür:
1060 3G
Asus Prime B360
16gb 3000 Mhz RAM
I5 8400
1 TB Harddisk
Cooler Master MasterBox Lite 5 80+ 500W
AOC G2460FQ 24'' 144 Hz 1ms (Analog+HDMI+DVI+Display) Fulll HD LED Monitör
Senin topladığın yaklaşık 6000 Lira'ydı, bu da o fiyata.
Üstelik Ram 16GB, monitör 144Hz, işlemci i5 8400, kasa daha kaliteli.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben internette dolaşırken Donanım Arşivinin Bir videosunu görmüştüm ondan MHzimi yüksek tutmak istedim MH'in yüksek olması baya bir FPS farkı yaratıyordu ama sizi dinleyeyim.
5 FPS için 400 lira daha fazla vereceğine 16 GB RAM alırsın, paşa paşa oyununu oynarsın.
Bu arada teşekkür etmek yerine beğen tuşuna basabilirsin.

Kötü bir sistem olmuş. RAM gereksiz pahalı. 450TL'ye 3000MHz 8GB alabilirsin. (G.Skill Aegis Nanokatalog)
650TL kasa ve PSU'ya vermek yerine Dark Sentinel Pro ve Akasa 600W 80+ alabilirsin toplam 450TL ediyor.
i5 8400 ve B360 anakart alabilirsin. i3 ve z370 ile aynı fiyata denk geliyor.
Artan para ile de ekran kartının 6GB olanını alırsın sonra bana teşekkür edersin.
2 kat daha fazla performans alacaksın.
Yorumunuz için teşekkür ederim ben zaten orada belirtmiştim RAMle ilgi olan şüphemi. Yorumunuz sayesinde şüphem pek kalmadı ama yine de bir kuşkum var. Öte yandan ben normalde dış görünüşe önem vermem ama nedense seçtiğim bu kasa gözüme çok güzel gözüktü ondan bunda kalmakta ısrarcı olmayı düşünüyorum ama dediğim gibi gerekirse vazgeçerimde. Bide ben internette dolaşırken video görmüştüm 1060ın 3GB versiyonu ile 6GB versiyonunu karşılaştırıyordu ve öyle çok bir fark göremedim. Siz olsanız ne yapardınız.
Bunlar işini fazlasıyla görür:
1060 3G
Asus Prime B360
16gb 3000 Mhz RAM
I5 8400
1 TB Harddisk
Cooler Master MasterBox Lite 5 80+ 500W
AOC G2460FQ 24'' 144 Hz 1ms (Analog+HDMI+DVI+Display) Fulll HD LED Monitör
Senin topladığın yaklaşık 6000 Lira'ydı, bu da o fiyata.
Üstelik Ram 16GB, monitör 144Hz, işlemci i5 8400, kasa daha kaliteli.

5 FPS için 400 lira daha fazla vereceğine 16 GB RAM alırsın, paşa paşa oyununu oynarsın.
Bu arada teşekkür etmek yerine beğen tuşuna basabilirsin.
Yorumunuz için beğen tuşuna bastım sağolun. Fakat bu sistemde SSD göremedim ayriyeten benim bazı takıntılarım var topladığım ürünlerin aynı marka olmasına takıldım kaldım nedense. Msi ile Msi kullanırsam daha yüksek FPS alırım gibi geliyor bana.

Yorumunuz için teşekkür ederim ben zaten orada belirtmiştim RAMle ilgi olan şüphemi. Yorumunuz sayesinde şüphem pek kalmadı ama yine de bir kuşkum var. Öte yandan ben normalde dış görünüşe önem vermem ama nedense seçtiğim bu kasa gözüme çok güzel gözüktü ondan bunda kalmakta ısrarcı olmayı düşünüyorum ama dediğim gibi gerekirse vazgeçerimde. Bide ben internette dolaşırken video görmüştüm 1060ın 3GB versiyonu ile 6GB versiyonunu karşılaştırıyordu ve öyle çok bir fark göremedim. Siz olsanız ne yapardınız.
Istersen kasayı daha baska bir sey alabilirsin PSU ve kasa birlesik değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı