i3 9100F alınır mı?

i3 8100 dengi i5-7500 ile GTX 1060 6GB ikilisini kullanıyorum, özellikle BF V denmiş, ultra grafik ayarlarında darboğazın d'sini yaşamıyorum o oyunda, akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesi açısından aşağıya kendi videomu da paylaşıyorum, bu noktada 9100F'in de hemen hemen i5-7600 ayarında bir CPU olduğunu düşünülürse arka planda herhangi bir program/script/eklenti vb açılıp çalıştırılmadığı takdirde GTX 1660/RX 5500XT'ye kadar yolu var, bu işlemcilerin darboğaz yapacağı oyunlar iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az şu an, hatta bu oyunlarda da her daim her senaryoda sorun çıkmadığını da belirteyim. Bunlardan bazılarına örnek olarak; Assassin's Creed Origins'in Alexandria/Assassin's Creed Odyssey'in ise Great Athens gibi devasa kalabalık şehir ortamlarındaki ağırlıklı olarak hareketli NPC ve objelerin bir anda yüklenmesi ve hesaplanması noktasında belli oranlarda sorun çıkıyor, yine buna benzer bir örnek olarak; Hitman 2'de aşırı kalabalık mekanlara girildiği zaman 4C/4T standart 8100/9100F çekirdek konfigürasyonu GTX 1060/1650 Super gibi ekran kartları kullanılmaya başlandığı andan itibaren çekirdek/thread limitine takılarak bu durum FPS düşüşü olarak ekrana geri yansıyabiliyor.

Size tavsiyem H310 bir anakartınız varsa en azından i5-9400F hatta mümkünse geleceğe dönük olması açısından uygun fiyata denk getirebiliyorsanız i7-8700 modeline bakın derim, 9100F artık modern oyun devrinin idare eder alt sınır işlemcilerinden biri konumunda, birkaç sene sonra yukarıda belirtmiş olduğumuz darboğaz yapmaz dediğimiz ekran kartlarından çoğu oyunda tam verim alamayacağız gibi duruyor şimdiden. Ama tabii bütçeniz şu an 9100F'e yeterli geliyorsa elbette kullanabilirsiniz, çoğu oyunda sıkıntı yaşamazsınız bu noktada. Sadece şu anki ve ilerleyen zamanlarda bu işlemciyle karşılaşabileceğiniz en kötü birtakım senaryolardan bazılarına değindim, o kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
i3 8100 dengi i5-7500 ile GTX 1060 6 GB ikilisini kullanıyorum, özellikle BF v denmiş, Ultra grafik ayarlarında darboğazın D'sini yaşamıyorum o oyunda, akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesi açısından aşağıya kendi videomu da paylaşıyorum, bu noktada 9100F'in de hemen hemen i5-7600 ayarında bir CPU olduğunu düşünülürse arka planda herhangi bir program/script/eklenti vb açılıp çalıştırılmadığı takdirde GTX 1660/RX 5500XT'ye kadar yolu var, bu işlemcilerin darboğaz yapacağı oyunlar iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az şu an, hatta bu oyunlarda da her daim her senaryoda sorun çıkmadığını da belirteyim. Bunlardan bazılarına örnek olarak; Assassin's Creed Origins'in Alexandria/Assassin's Creed Odyssey'in ise great athens gibi devasa kalabalık şehir ortamlarındaki ağırlıklı olarak hareketli NPC ve objelerin bir anda yüklenmesi ve hesaplanması noktasında belli oranlarda sorun çıkıyor, yine buna benzer bir örnek olarak; Hitman 2'de aşırı kalabalık mekanlara girildiği zaman 4C/4T standart 8100/9100F çekirdek konfigürasyonu GTX 1060/1650 super gibi ekran kartları kullanılmaya başlandığı andan itibaren çekirdek/thread limitine takılarak bu durum FPS düşüşü olarak ekrana geri yansıyabiliyor.

Size tavsiyem H310 bir anakartınız varsa en azından i5-9400F hatta mümkünse geleceğe dönük olması açısından uygun fiyata denk getirebiliyorsanız i7-8700 modeline bakın derim, 9100F artık modern oyun devrinin idare eder alt sınır işlemcilerinden biri konumunda, birkaç sene sonra yukarıda belirtmiş olduğumuz darboğaz yapmaz dediğimiz ekran kartlarından çoğu oyunda tam verim alamayacağız gibi duruyor şimdiden. Ama tabii bütçeniz şu an 9100F'e yeterli geliyorsa elbette kullanabilirsiniz, çoğu oyunda sıkıntı yaşamazsınız bu noktada. Sadece şu anki ve ilerleyen zamanlarda bu işlemciyle karşılaşabileceğiniz en kötü birtakım senaryolardan bazılarına değindim, o kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütçem buna yettiği için siparişini verdim. İlerleyen zamanlarda upgrade düşünülebilir.

Ben RX5500XT ekran kartıyla beraber kullanıyorum gayette memnunum.En güncel oyunları yüksek grafik ayarlarında oynuyorum.Verdiği FPS değerleri çok iyi. Tek handikapı isminin başında İ3 yazması..Fiyatina göre verdiği performans İ3 9100f dünyanın en iyi işlemcilerden birisidir.Pişman olmazsınız.Sonuç olarak 500-600 TL lik bir işlemciden bahsediyoruz.

Son düzenleme:
Ben RX 5500 XT ekran kartıyla beraber kullanıyorum gayette memnunum. En güncel oyunları yüksek grafik ayarlarında oynuyorum. Verdiği FPS değerleri çok iyi. Tek handikapı isminin başında i3 yazması. Fiyatina göre verdiği performans i3 9100F dünyanın en iyi işlemcilerden birisidir. Pişman olmazsınız. Sonuç olarak 500-600 TL'lik bir işlemciden bahsediyoruz.

Teşekkür ederim elime ulaştı ve kullanmaya başladım zaten.

Geri
Yukarı