i3 9100F/GTX 1050 Ti Sistemde darboğaz var mı?

not tiorda

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Benim i3-9100F bir işlemcim var. 1050 Ti ekran kartım, 8 GB RAM'im var. Valorant'ta düşük ayarlarda işlemcim %70-85 arası dolanıyor. Ekran kartım ise %30-40 civarlarında takılıyor. Darboğaz mı yapıyor? Ben bu konuya çok çok hakim değilim. Size sormak istedim.

Oyun ekran kartına çok fazla yük bindirmiyor. O yüzden başka oyunlar da dene onlarda da aynı sorun varsa yazarsın tekrar.

Zaten sadece Valorant'ta vaziyet böyle.
Aslında ben bilgisayar toplarken hiçbir şey bilmiyordum. Bilgisayardan çok uzak büyüdüm. Affedersiniz ama program kapamayı dahi bilmiyordum. Ama AMD Ryzen 5 hakkında bir şeyler duymuştum. Az daha para biriktirip bu işlemciyi alalım dedim (Ryzen 5) ama bunu aldık. 5000 TL gibi bir bütçemiz vardı.

Zaten sadece Valorant'ta vaziyet böyle.
Aslında ben bilgisayar toplarken hiçbir şey bilmiyordum. Bilgisayardan çok uzak büyüdüm. Affedersiniz ama program kapamayı dahi bilmiyordum. Ama AMD Ryzen 5 hakkında bir şeyler duymuştum. Az daha para biriktirip bu işlemciyi alalım dedim (Ryzen 5) ama bunu aldık. 5000 TL gibi bir bütçemiz vardı.

Sana kısaca söyleyeyim bir darboğaz söz konusu değil. Zaten Valorant çok kötü sistem dahi olsa kaldırıyor o yüzden kafana takma. Asıl önemli olan takılma veya gecikme var mı? Onlar yoksa sıkıntı yok. Zaten i3-9100F 1650 RX 570 hatta RX 580'i bile besleyebiliyor.

Hocam i3-9100F kullanıyorum, GTX 1650 Super ekran kartım var Warzone'a girince aynı sorunu ben yaşıyorum, ekran kartı kullanımı %50'lerde gezerken CPU her zaman %100 kullanılıyor 8 GB RAM'im var çoğu kişi RAM'i 16 yapman lazım diyor ama 8 GB RAM Valorant için yeterlidir darboğaz olduğunu sanmıyorum ultraya çekerseniz grafikleri daha iyi kullanacaktır ekran kartını.

Yeni konular

Geri
Yukarı