i3-9100F GTX-1650 OC darboğaz

LeyNn3

Femtopat
Daha fazla  
Nasıl olur bilmiyorum ama saçma bir şekilde doğru. i3-9100F ve GTX 1650 OC saçma bir şekilde darboğaz yapıyor. GTA 5 story ve Online de yüksek ayarlara çekmeden oynanmıyor. 8 GB RAM var normalde izlediğim videolarda böyle bir sıkıntı yok ama bende saçma bir şekilde oluyor. FiveM'de de aynı şekilde anlık olarak işlemci ve ekran kartı kullanımı düşüyor, ayarları darboğaz yapmaması için yükseğe çekmiştim halbuki. Sizce sorun neyden kaynaklı Ryzen 3 2200G ve RX 570'i olan arkadaşımda böyle bir durum yok RAM'i de 8 GB. Sizce ne yapmalıyım? Sorun benden kaynaklı olabilir mi acaba işlemci ve akran kartını yollasam mı garantiye ne dersiniz?

İşlemcin 4Core 4thread 1 tane daha 8 GB RAM al.

Para biriktirirsem i5 9400F almak daha mantıklı değil mi? LGA 1151 soket o da.
Oyun içi kullanım değerlerini atar mısın? Bir de oyun nerede kurulu?

Atarım tabii de MSI Afterburner yüklü değil FiveM'de çekip atarım genel olarak %90 %100 kullanılıyor işlemci ekran kartı da %80 fakat araç sürünce anlık olarak düşüyor bu kullanımlar. Oyun WD Black hdd ye kurulu windows ayrı yerde.
O işlemci darboğaz yapmaması gerekiyor bir 8 GB RAM daha iyi olacaktır.

Bunun yerine i5 9400F almak daha mantıklı olmaz mı ya o da LGA 1151 soket.

Atarım tabii de MSI Afterburner yüklü değil FiveM'de çekip atarım genel olarak %90 %100 kullanılıyor işlemci ekran kartı da %80 fakat araç sürünce anlık olarak düşüyor bu kullanımlar.
Fivem için çok iyi sistem gerekiyor. Normal GTA 5 de story mod da atarsan daha iyi olur. Bir de oyun nerede kurulu disk olarak?

Atarım tabii de MSI Afterburner yüklü değil FiveM'de çekip atarım genel olarak %90 %100 kullanılıyor işlemci ekran kartı da %80 fakat araç sürünce anlık olarak düşüyor bu kullanımlar. Oyun WD Black HDD'ye kurulu Windows ayrı yerde.

Tabii ki de sat 9100fi üstüne para koy 9400F al tüm oyunları rahatlıkla oynayabilirsin.

Fivem için çok iyi sistem gerekiyor. Normal GTA 5 de story mod da atarsan daha iyi olur. Bir de oyun nerede kurulu disk olarak?
E de kurulu. WD Black kullanıyorum. Dediğim gibi windows ayrı yerde.
Tabii ki de sat 9100fi üstüne para koy 9400F al tüm oyunları rahatlıkla oynayabilirsin.

i5 9400F de i3-9100F ile aynı soket değil mi, ben yanlış bilmiyorum?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle ama cpu kullanımı biraz daha düşük bu adam video da çektiği için yüksek çıkmış. Ayarları yükseltirsem daha iyi oluyor fps dropllar azalıyor ve gpu kullanımı artıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı