i3-9100F GTX 1650 sisteme görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan n0vaz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 98

n0vaz

Picopat
RAM
Ballistix 2400 MHZ
SSD veya HDD modeli
Kioxia 240 GB
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Biostar MH-310ÖHP
İşlemci
Intel i3-9100F
Bilgisayarın çalışmaması, kasa çalışıyor ama ekranda görüntü yok ve fare klavyede ışık yok çözümü nedir?
Detaylı açıklama:
-Bir saat önce bir saat dondu. Monitörde görüntü var ama fare klavyede ışık yok. Tekrardan bilgisayarı açtım olay görüntüleyici programında neyin kapandığını baktım hata kodu 6008 hatası verdi. (6008 hatası internette araştırdım anakart ve güç kaynağının kontrol edin çıktı.)
-İkinci defa donduktan sonra tüm var fare ve klavyede ışık yoktu.
-Kasanın içini açıp kabloları kontrol ettin hepsi takılı halde ve lan portundan ışık yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın çalışmaması, kasa çalışıyor ama ekranda görüntü yok ve fare klavyede ışık yok çözümü nedir?
Detaylı açıklama:
-Bir saat önce bir saat dondu. Monitörde görüntü var ama fare klavyede ışık yok. Tekrardan bilgisayarı açtım olay görüntüleyici programında neyin kapandığını baktım hata kodu 6008 hatası verdi. (6008 hatası internette araştırdım anakart ve güç kaynağının kontrol edin çıktı.)
-Kasanın içini açıp kabloları kontrol ettin hepsi takılı halde ve lan portundan ışık yok.
Tüm fişleri çek. Psu düğmesini kapat. Bios pilini çıkar. 20 dakika bekle. Beklerken pc güç düğmesine 10 kere falan 15 saniye basılı tut. 20 dakika sonra bios pilini tak.

Bu arada pili beklerken ramleri çıkarıp ram slotlarına üfle. Toz varsa gitsin. Ramleri de silgiyle sil. Üfle silgi tozu kalmasın. Geri tak.

Detaylı açıklama:

Güç kaynağınız kaç watt acaba

Güç kaynağınız kaç watt acaba
Güç kaynağı 650 Wattır.

Tüm fişleri çek. PSU düğmesini kapat. BIOS pilini çıkar. 20 dakika bekle. Beklerken PC güç düğmesine 10 kere falan 15 saniye basılı tut. 20 dakika sonra BIOS pilini tak.

Bu arada pili beklerken RAM'leri çıkarıp RAM slotlarına üfle. Toz varsa gitsin. RAM'leri de silgiyle sil. Üfle silgi tozu kalmasın. Geri tak.

BİOS pilini çıkartıp da denedim ve ve görüntüyü anakart üzerinden almaya çalıştım görüntü yok.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 20240303_191901.jpg
    20240303_191901.jpg
    269,6 KB · Görüntüleme: 6

Geri
Yukarı