i3-9100F GTX 1650S performans düşüşü

Arda Cann

Femtopat
Merhaba, bir süre önce bir kasa aldım son zamanlarda performans düşüklüğü yaşıyorum. Sebebi ne olabilir?

Sistem şu şekilde:
-BIOSTAR B365MHC 2666MHz DDR4.
-Intel Core i3-9100F 3.6 GHz.
-INNO3D GeForce GTX 1650S Twin X2 OC 4 GB.
-Crucial Ballistix 8 GB RAM 3000MHz DDR4 CL15.
-Netac N535S 480 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir parçanızda arıza olabilir, termal macun işlevini yitirmiş bu yüzden yüksek sıcaklıktan dolayı performans düşüşü yaşıyor olabilirsiniz, sürücüleriniz güncel olmayabilir, işletim sisteminiz zarar görmüş olabilir, bilgisayarda zararlı yazılım olabilir. Bir sürü şey olabilir.

Performans düşüşünden kastınız nedir? Bilgisayarın geç açılması, FPS değerlerinin düşmesi, oyunların takılması aklıma onlarca şey geliyor, ne yaşadığınızı anlatın detaylı bir şekilde.

Herhangi bir parçanızda arıza olabilir, termal macun işlevini yitirmiş bu yüzden yüksek sıcaklıktan dolayı performans düşüşü yaşıyor olabilirsiniz, sürücüleriniz güncel olmayabilir, işletim sisteminiz zarar görmüş olabilir, bilgisayarda zararlı yazılım olabilir. Bir sürü şey olabilir.
Termal macun, yüksek sıcaklık vs. olacağını sanmıyorum. Bi süre önce dediğim 1 ay kadar önce. Windows Update geldiği sürece yapıyorum, Nvidianın kendi uygulaması var zaten. Geriye anakart kalıyor sadece. Kaspersky deneme sürümünü kullanıyorum hiçbir şey bulamıyor bende anlayamadım.
Performans düşüşünden kastınız nedir? Bilgisayarın geç açılması, FPS değerlerinin düşmesi, oyunların takılması aklıma onlarca şey geliyor, ne yaşadığınızı anlatın detaylı bir şekilde.
Pc'nin olması gerektiğinden geç açılması olabilir veya en basitinden Chrome'un açılma süresi oyunlarda da 5-10 FPS kadar bi düşüş var sanırım.
SSD kaynaklı olabilir.

Buradan hız testi yapın.
Hangisi hocam?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    78,9 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı