İ3 9100F için RTX 2060 mı, GTX 1650 mi?

cankoc

Decapat
Arkadaşlar merhaba, i3-9100F işlemcim var 16 GB RAM var yanında. Ekran kartı almak istiyorum 5K hazır param var ama kararsızım. Sizce 1650 mi almalıyım yoksa 1 ay daha bekleyip 2060 mı almalıyım ve 2060 da darboğaz yapar mı? Kimisi 2060 darboğaz yapar 1660 Super performansı verir diyor üstünü alamazsın vs diyor bunun doğrusu nedir? Arkadaşlar, tavsiye ekran kartı var ise bütçem 10k yorumlarınız benim için değerlidir.

Kartlar:
2060: https://www.hepsiburada.com/asus-du...an-karti-dual-rtx2060-o6g-evo-p-HBV00000O71SQ
1650: https://www.hepsiburada.com/colorfu...8bit-4gb-ekran-karti-cg20-16-p-HBCV00001366P9

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 6600 alın sıfır alacaksanız. Darboğaz olur ama drop olmadığı sürece sıkıntı yok. İşlemci ileride değişirsiniz.
XT alın hatta.

Bence bu fiyata alacaksan 2060 değil amazon jap'dan 6600 kovala, newegg'e bi bak orada da 6600 bazen de 6600xt felan oluyor. Bunları kovala yada sahibinden de garantii 6600 felan kovala derim ben. 2060 gereksiz o paraya, daha iyileri varken.

Konuyu açalı 2 ay geçmiş ama eğer henüz almadıysanız AMD'den ve RX serisinden uzak durun.
dostum vatanda sistem testi yapabilicek makinalar vardı denedim nvidia efsane perforams gösterdi amd ye göre özellikle streest test ve stream ( twitch yayın 1080p de nvidia 2 kat üstün amd nin kartını dendim 1080 yayında öldü bilgisayar 720p yayında bile drop yedirdiği oldu )

Konuyu açalı 2 ay geçmiş ama eğer henüz almadıysanız AMD'den ve RX serisinden uzak durun.
Lütfen bu tarz yorum yaparken gerekçeleriyle birlikte yazar mısınız?! Daha yeni 6600 siparişi verdim fakat herhangi bir gerekçe olmaksınız "X markadan uzak durun" yazısını görmek hiç hoş değil!

Lütfen bu tarz yorum yaparken gerekçeleriyle birlikte yazar mısınız? Daha yeni 6600 siparişi verdim fakat herhangi bir gerekçe olmaksınız "X markadan uzak durun" yazısını görmek hiç hoş değil!

Hemen cevap veriyorum kardeşim. AMD RX serisinde siyah ekran denilen bir hata var, ve bu hata karşına ne zaman çıkacağı hiç belli değil. RX580 Armor aldım. Oyunu açtım ilk gün bir şey yok. 2. gün 3 defa kasa ile monitörün bağı koptu ve reset atmadan düzelmedi. Araştırdım ve RX serilerinin hepsinde bu hataya denk geldim. İstersen internetten araştır. RX 6600 siyah ekran hatası diye. Bütün modellerinde var. Bu arada kartı 13. gününde iade ettim. Bekleme sebebim acaba BIOS'tan mı, veya güncel sürücümü gerekli vs. her seçeneği denedim olmadı.
Dostum vatan da sistem testi yapabilecek makinelar vardı denedim NVIDIA efsane perforams gösterdi AMD'ye göre özellikle streest test ve stream ( Twitch yayın 1080p de NVIDIA 2 kat üstün AMD'nin kartını dendim 1080 yayında öldü bilgisayar 720p yayında bile drop yedirdiği oldu )

Kardeşim bunu insanlara anlatamıyoruz, bütün NVIDIA konularının altına "bunu alacağına RX bilmem kaçı al" diye sorumsuzca yorum yapıyorlar. Anlayın arkadaşlar AMD RX serisi sıkıntılı. Millete önerip te başlarını yakmayın. 2 farklı serisinde siyah ekran ve WattMan hatası aldım. Bütün önerileri denedik olmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı