Çözüldü i3 9100F oyun performansı nasıldır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
R5 1600 oyunları 1080p ultrada açar mı ?
Ekran kartı çok önemli. GTX1650S hatta 1660Ti a kadar, AMD'de ise RX590 da dahil o düzeye kadar sorunsuz açar.
Battelfield, PUBG, Fortnite gibi CPU'yu aşırı tüketen oyunlar vardır. Bu oyunlar için en az 6 çekirdek ve 4GHz işlemci lazım ki rahat oynayabilesin. Bu imkanı AMD İntele göre daha ucuz fiyata, Ryzen 5 1600AF ile karşılıyor. En azından Ryzen5 1600AF almalısınız.
Sistem bileşenleriniz nedir?

Ekran kartı çok önemli. GTX1650S hatta 1660Ti a kadar, AMD'de ise RX590 da dahil o düzeye kadar sorunsuz açar.
Battelfield, PUBG, Fortnite gibi CPU'yu aşırı tüketen oyunlar vardır. Bu oyunlar için en az 6 çekirdek ve 4GHz işlemci lazım ki rahat oynayabilesin. Bu imkanı AMD İntele göre daha ucuz fiyata, Ryzen 5 1600AF ile karşılıyor. En azından Ryzen5 1600AF almalısınız.
Sistem bileşenleriniz nedir?
Sistem eski. Teker teker topluyorum işte yenisini. İlk 700w psu almakla başladım. İkincisi de işlemci olsun. 😁
Aynı bütçeye r5 1600 AF almanızı öneririrm. 4 çekirdekli i3 işlemci ileriye dönük değil.
700w fsp PSU aldım. O ileriye dönük mü peki ?

Ortlama bir PSU ömrü kaç yıl arkadaşlar benimki 7 yıl oldu yazın yeni sistemde bu PSU’yu mu kullanayım yoksa yeni mi alayım?

Geri
Yukarı