i3-9100F oyunlarda %100 kullanılıyor

mamirl

Femtopat
Daha fazla  
Detroit Become Human, Dishonored 2, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda CPU kullanımı %100 oluyor, daha sonrasında GPU kullanımı %70 %65'lere düşüyor. Bu da drop kasma ve takılmaya yol açıyor. Forumdan ve internetten araştırdığım kadarıyla i3-9100F RX580'i rahatlıkla besleyebilecek bir CPU.
Sistem özelliklerim.

i3-9100F
RX580 ASUS Dual 4 GB.
Rampage RMP-500-80P 500W.
ASUS Prime H310M-K
WD Blue 1 TB HDD
Kingston 8GB HyperX Fury Black.

Detroit Become Human, Dishonored 2, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda CPU kullanımı %100 oluyor, daha sonrasında GPU kullanımı %70 %65'lere düşüyor. Bu da drop kasma ve takılmaya yol açıyor. Forumdan ve internetten araştırdığım kadarıyla i3-9100F RX580I rahatlıkla besleyebilecek bir CPU.
Sistem özelliklerim.

i3-9100F
RX580 ASUS Dual 4 GB.
ASUS Prime H310M-K
WD Blue 1 TB HDD.
Kingston 8 GB HyperX Fury Black.

İşlemci değil de 8 GB aynı RAM'den alıp Dual Channel çalıştırsan daha sağlıklı olur.

Bildiğim kadarıyla o işlemci o GPU'yu besler.

Detroit Become Human, Dishonored 2, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda CPU kullanımı %100 oluyor, daha sonrasında GPU kullanımı %70 %65'lere düşüyor. Bu da drop kasma ve takılmaya yol açıyor. Forumdan ve internetten araştırdığım kadarıyla i3-9100F RX580I rahatlıkla besleyebilecek bir CPU.
Sistem özelliklerim.

i3-9100F
RX580 ASUS Dual 4 GB.
ASUS Prime H310M-K
WD Blue 1 TB HDD.
Kingston 8 GB HyperX Fury Black.

i3-9100F 4C 4T işlemci. Oyunlarda yetersiz kalıyor büyük ihtimal. RAM'iniz de yetersiz kalabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Emin misiniz besleyebildigine hocam? Bu videoda bile darboğaz gözüküyor.

i3-9100F 4C 4T işlemci. Oyunlarda yetersiz kalıyor büyük ihtimal. RAM'iniz de yetersiz kalabilir.

İnternetten testlere baktığımda insanlar 0 drop oynuyor.

İşlemci değil de 8 GB aynı RAM'den alıp Dual Channel çalıştırsan daha sağlıklı olur.

Bildiğim kadarıyla o işlemci o GPU'yu besler.

Evet besleyebiliyor ama benim işlemcim sürekli %100 oyunda, GPU ise %80 oluyor.

Hocam Detroit Become Human optimizasyon sorunlu bir oyun. Onu baz almayın. İnanılmaz yüksek RAM ve CPU kullanımı var. Diğer oyunlar hakkında bilgim yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Emin misiniz besleyebildigine hocam? Bu videoda bile darboğaz gözüküyor.

Bu videoda CPU ve GPU kullanımlarına bakabilir misin? Bende ise durum CPU %100 Stabil GPU %70 civarında ve 30 saniyede bir 3 saniyeye yakın GPU kullanımı ve CPU kullanımı 0'a düşüyor.

Hocam Detroit Become Human optimizasyon sorunlu bir oyun. Onu baz almayın. İnanılmaz yüksek RAM ve CPU kullanımı var. Diğer oyunlar hakkında bilgim yok.

Test edebileceğim bir oyun söyleyebilir misin?

Bu videoda CPU ve GPU kullanımlarına bakabilir misin? Bende ise durum CPU %100 Stabil GPU %70 Civarında ve 30sn de bir 3 saniyeye yakın GPU kullanımı ve CPU kullanımı 0 a düşüyor.

Test edebileceğim bir oyun söyleyebilir misin?
GTA V gibi oyunlarda bi dener misiniz hocam?

ATI yem, bilgisayarı RAM coşturur. Ben de i3-9100F ve RX 590'dan oluşan bir sistem kullanıyorum. İlk başta 8 GB RAM kullanıyordum ve aynı belirttiğiniz problemleri yaşıyordum. Kullandığım aynı marka RAM'den 8 GB daha alarak Dual Channel 16 GB RAM şeklinde kullanmaya başladım ve bu tarz problemlerim çözülmüş oldu. Ayrıca RAM'in MHz değerini de kontrol edin. 2400 MHz değerinde çalışması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı