i3-9100F oyunlarda %100 kullanılıyor

mamirl

Femtopat
Daha fazla  
Detroit Become Human, Dishonored 2, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda CPU kullanımı %100 oluyor, daha sonrasında GPU kullanımı %70 %65'lere düşüyor. Bu da drop kasma ve takılmaya yol açıyor. Forumdan ve internetten araştırdığım kadarıyla i3-9100F RX580'i rahatlıkla besleyebilecek bir CPU.
Sistem özelliklerim.

i3-9100F
RX580 ASUS Dual 4 GB.
Rampage RMP-500-80P 500W.
ASUS Prime H310M-K
WD Blue 1 TB HDD
Kingston 8GB HyperX Fury Black.

ATI yem, bilgisayarı RAM coşturur. Bende i3-9100F ve RX 590'dan oluşan bir sistem kullanıyorum. İlk başta 8 GB RAM kullanıyordum ve aynı belirttiğiniz problemleri yaşıyordum. Kullandığım aynı marka RAM'den 8 GB daha alarak Dual Channel 16 GB RAM şeklinde kullanmaya başladım ve bu tarz problemlerim çözülmüş oldu. Ayrıca RAM'in MHz değerini de kontrol edin. 2400 MHz değerinde çalışması gerekiyor.

2666 MHz değerinde çalışıyor XMP profile ile, 2400 ile çalışmasının faydası ne tam olarak?

RAM yükseltmesinin çok yardımı olacaktır dendiği üzere. Oyun ayarlarını belirtmemişsiniz, düşükteyse yükseltmeyi deneyin. Ekran kartına binen yükü artırın.

Hocam 2666 MHz değerinde çalıştığına emin misiniz? i3-9100F işlemci en fazla 2400 MHz destekliyor diye biliyorum.

Eminim çalıştığına. İnternetten araştırdığımda i3 serisini en fazla 2400'de desteklediğini gördüm. 2400'e geri çekmem bir şeyi değiştirir mi?

RAM yükseltmesinin çok yardımı olacaktır dendiği üzere. Oyun ayarlarını belirtmemişsiniz, düşükteyse yükseltmeyi deneyin. Ekran kartına binen yükü artırın.

Orta ve yüksek ayarlarda denedim, aynı sonuçları aldım fakat ekran kartı kullanımı %85'e ulaştı. Donma ve takılma problemleri mevcuttu hala.

Arkadaşın sorunun RAM ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, aynı sistemle 8 GB RAM ile gayet akıcı oynayabiliyor insanlar. RAM takviyesinin faydası olabilir ancak bu arkadaşın yaşadığı sorun farklı bence. 2400 MHz'e çekebilir RAM hızını.

Arkadaşın sorunun RAM ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, aynı sistemle 8 GB RAM ile gayet akıcı oynayabiliyor insanlar. RAM takviyesinin faydası olabilir ancak bu arkadaşın yaşadığı sorun farklı bence. 2400 MHz'e çekebilir RAM hızını.

Çektim tekrar deneyeceğim. Haklısın herkes oynuyor 8 GB RAM ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı