i3 9100F RX 570 CS:GO'da düşük FPS

ErezayiR

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RX 570 4 GB, i3-9100F CS:GO ayarları en düşükte 4:3 720p ama FPS 180-220 arası geziyor ve bazen 150'ye düşüyor. İşin garibi RX 560 kullanırken de böyleydi FPS yükselmedi. Freq diye bir başlatıcı kodu vardı onu 165 ayarlamıştım, o yüzden mi düşüyor diye sildim değişmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS işlemci ve RAM gücüne dayalı çalışır yani ekran kartı değiştirmek fark ettirmez pek (birbirine yakın performanstaki ekran kartları). Gt 1030’dan RTX 3080’e geçince fark olmaz demiyorum birbirine yakın kartlar arasında pek fark olmaz rekabetçi tarz oyunlarda (CS,KnightO,Valo…) Mesela bende de Rtx 3050 M var CS’de 100 fps alıyorum. Çünkü bende de RAM eksik. Anlayacağın bu tarz oyunlar İşlemci ve RAM gücü ile çalışır. Onlar sabit ise pek de fark beklenmez.

CS işlemci ve RAM gücüne dayalı çalışır yani ekran kartı değiştirmek fark ettirmez pek (birbirine yakın performanstaki ekran kartları). GT 1030'dan RTX 3080'e geçince fark olmaz demiyorum birbirine yakın kartlar arasında pek fark olmaz rekabetçi tarz oyunlarda (CS, knighto, valo…) mesela bende de RTX 3050 m var CS'de 100 FPS alıyorum. Çünkü bende de RAM eksik. Anlayacağın bu tarz oyunlar işlemci ve RAM gücü ile çalışır. Onlar sabit ise pek de fark beklenmez.

Hocam ama RX560 ile 570 arasında tam 2 kat FPS farkı var testlerine bakabilirsiniz yakın değil yani.

Aynı ekran kartını kullanıyoruz işlemcim ise aynı modelin 3 nesil üstü 16 GB DDR4 3200 MHz RAM ve i3-12100F model işlemci mevcut. Senin gibi 4:3 ve 720p ayarlarda oynuyorum, tahminimce sen en düşük ayarlarda oynuyorsundur ben 720'de en yüksekte oynayarak 400-500 FPS arası alıyorum. Arkadaşların dediği gibi işlemci ve RAM daha önemli.

Hocam ama RX560 ile 570 arasında tam 2 kat FPS farkı var testlerine bakabilirsiniz yakın değil yani.

Hocam RX 560 zaten CS:GO gereksinimlerine yeten bir oyun misal belediye 3 kattan fazla ev yapmana izin veriyor sen 3 kat da yapsan 100 kat da yapsan olur bu da benzer oyunun Max istediği ekran GT 630, senin eskisi ise RX 560. RX 560 zaten önerilen karttan daha yüksek zaten gerekeni yapıyor, üstüne birkaç kat daha koysan da bir şey fark etmiyor demek istediğim. Önemli olan işlemci ve RAM. Yani bu oyunlar için temel onlar👍

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı