i3 9100F RX 6600 Sistemde Darboğaz Olmaması İçin Ne Yapılmalı?

Berk Sayar

Decapat
Merhaba mevcut sistemimde RX6600 var. İşlemcim i3-9100F fakat işlemcim özellikle Online oyunlarda çok fazla darboğaz yapıyor. Ekstra olarak monitörüm 75 Hz 1440X900. monitöründe darboğaza etkisi çok. Anakart değişikliğine gidebilirim. Veya 2.el olarak i5 9400F bulmaya çalışabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba mevcut sistemimde RX6600 var. İşlemcim i3-9100F fakat işlemcim özellikle Online oyunlarda çok fazla darboğaz yapıyor. Ekstra olarak monitörüm 75 Hz 1440X900. monitöründe darboğaza etkisi çok. Anakart değişikliğine gidebilirim. Veya 2.el olarak i5 9400F bulmaya çalışabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
İşlemci yükseltseniz bile monitörden hala darboğaz alacaksınız ve bu daha çok artacak ikisininde yükseltilmesi lazım ekran kartını besleyebilmesi için.

İşlemci yükseltseniz bile monitörden hala darboğaz alacaksınız ve bu daha çok artacak ikisinin de yükseltilmesi lazım ekran kartını besleyebilmesi için.

i5-9500, 9600 falan kurtarır.
Ama o monitörün de değişmesi lazım.

İslemci olarak sanıyorum 9.nesil bir i5 işimi görecektir. Peki sadece islemci değişikliğine gitsem. Yani islemci darbogazini kaldirsam. Durumlar biraz daha düzelir mi yoksa daha beter düşüşler mi yaşarım? Monitörümden dolayi.

İslemci olarak sanıyorum 9.nesil bir i5 işimi görecektir. Peki sadece islemci değişikliğine gitsem. Yani islemci darbogazini kaldirsam. Durumlar biraz daha düzelir mi yoksa daha beter düşüşler mi yaşarım? Monitörümden dolayi.

İşlemci alırsanız berbat görüntü başlar GeForce NOW'u 15MB hızı bulunan internetle oynama gibi görüntüler bozulur. fotoğraftaki gibi.
1671748542135.jpeg

Durum biraz daha düzelir tabi ki.
Ama daha çok verim almanız için 1080p monitör lazım.

Durum biraz daha düzelir tabii ki.
Ama daha çok verim almanız için 1080p monitör lazım.

İşlemci alırsanız berbat görüntü başlar GeForce NOW'u 15MB hızı bulunan internetle oynama gibi görüntüler bozulur. Fotoğraftaki gibi.Eki Görüntüle 1610712

Bir acemilik darboğazı umursamadan almıştım. Kartı tam gücünde kullanamamak insanın zoruna gidiyor. Güncellemeleri yapmaktan başka çare kalmadı. İlginiz için teşekkürler.

Değişim yapacaksan 9.nesil işlemci alma o fiyatları hak etmiyor yeni nesile geç.

9.nesil yerine 10.nesil öneririm arkadaşın dediği gibi.

O zaman 1080p monitör ve anakart işlemci değişikliğine gideyim. R5 5500 düşünüyordum. PCIe 4.0 bir anakart ile tam performans alırım sanıyorum.

Bir acemilik darboğazı umursamadan almıştım. Kartı tam gücünde kullanamamak insanın zoruna gidiyor. Güncellemeleri yapmaktan başka çare kalmadı. İlginiz için teşekkürler.

O zaman 1080p monitör ve anakart işlemci değişikliğine gideyim. R5 5500 düşünüyordum. PCI-e 4.0 bir anakart ile tam performans alırım sanıyorum.

Anakartı hiç değiştirmeyin i3 10.nesille aynı sayılır o işlemci onun yerine 10.nesil i3 alın.

Geri
Yukarı