i3-9100F sistem vs 3200G sistem

SamedGulsen

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendime CS:GO, Valorant, ETS 2 benzeri oyunlar oynamak için düşük bütceli bir bilgisayar alacağım. Bütçem 5000 TL ve Letgo'da bu iki bilgisiyarı buldum. Hangisi daha iyidir? Sizce?

WhatsApp Image 2022-06-01 at 22.34.11 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-06-01 at 22.34.11.jpeg

İlanlar bunlar arkadaşlar ikisi de aynı fiyat sizce hangisini almalıyım? Ek olarak da Ryzen'li sisteme ekstra olarak ayrı ekran kartı da alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizin ileriye dönük olmasını isterseniz 3200g sizin için daha mantıklı olacaktır fakat diyorsanız ki ben alırım bunu parça eklemeden kullanırım o zaman rx 550li sistemi almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Sisteminizin ileriye dönük olmasını isterseniz 3200g sizin için daha mantıklı olacaktır fakat diyorsanız ki ben alırım bunu parça eklemeden kullanırım o zaman rx 550li sistemi almanız sizin için daha iyi olacaktır.
Artık yavaş yavaş büyüyorum çok fazla hevesim kalmamaya başladı ondan dolayı rx550 li sistemi alacağım yani öyle çok ağır oyunlar oynamam dedigim cs go valorant ets minecraft felan

Ben olsam 3200G aldırdım APU'su 2x8GB 2700MHz de olsa RAM'e OC çekerek 3000MHz yapabilirsiniz ve ciddi anlamda bir FPS artışı da olacaktır. Eğer ki OC yapmam derseniz de 2700MHz de çalışır sıkıntı çıkartmaz.

Ben olsam 3200G aldırdım APU'su 2x8GB 2700MHz de olsa RAM'e OC çekerek 3000MHz yapabilirsiniz ve ciddi anlamda bir FPS artışı da olacaktır. Eğer ki OC yapmam derseniz de 2700MHz de çalışır sıkıntı çıkartmaz.
Overclock yapma gibi bir fikrim yok parçaların ömrünün kısa sürede bitmesini istemem çünkü uzun bir süre kullanma kararındayım ondan dolayı RX550'li sistemi tercih edeceğim internette de ryzen 3 3200G ile i3 9100F 9.nesil karşılaştırmalarında intel i3 9100F daha iyi olduğu gözüküyor ondan dolayı ilk sistem

Overclock yapma gibi bir fikrim yok parçaların ömrünün kısa sürede bitmesini istemem çünkü uzun bir süre kullanma kararındayım ondan dolayı RX550'li sistemi tercih edeceğim internette de Ryzen 3 3200G ile i3-9100F 9.nesil karşılaştırmalarında Intel i3-9100F daha iyi olduğu gözüküyor ondan dolayı ilk sistem.

Tercih sizindir hocam ancak internette ekran kartı olan versiyonları karşılaştırıyor yani işlemci vs si oluyor olay AMD'nin APU gücü yok oluyor. Ancak belki de o daha mantıklıdır bir şey diyemem hayırlı olsun.

Artık yavaş yavaş büyüyorum çok fazla hevesim kalmamaya başladı ondan dolayı rx550 li sistemi alacağım yani öyle çok ağır oyunlar oynamam dedigim cs go valorant ets minecraft felan
Oyun testlerini merak edersen:
3200g:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rx 550:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
550 olan sistemin oyun performan videoları daha az, bu yüzden YouTubeda i3 9100f rx 550 .... (istediğiniz oyun) diye aratarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Oyun testlerini merak edersen:
3200g:
Rx 550:
550 olan sistemin oyun performan videoları daha az, bu yüzden YouTubeda i3 9100f rx 550 .... (istediğiniz oyun) diye aratarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
Benim için bu bilgileri topladığın için teşekkür ederim iyi akşamlar.

Geri
Yukarı