İ3 9100F Sistem Windows aşırı yavaş

Todo Tranquis

Centipat
Arkadaşlar Windows ağır hareket ediyor. Mesela alttaki sekmeleri tutuyorum ve hareket ettirdiğimde 20FPS ile hareket ediyormuş gibi. Aynı şekilde photoscape kullanıyorum diyelim. Fotoğrafı kırparken hareket ettirdiğimde bile yavaş ilerliyor. Sistem özelliklerini aşağı bırakıyorum ilgilenirseniz sevinirim. Oyunlarda vesaire performans iyi.

Intel i3-9100F.
Radeon RX 570 4 GB.
8 GB RAM.
250 GB SSD.
BIOSTAR H310MHP anakart.
Power Boost 550W 80+

Son düzenleme:
Sisteminize Kaspersky gibi yazılımla tam tarama yapın. Ardından CrystalDiskInfo ile SSD'nize hız testi yapın. PSU'nuzu da değiştirirseniz iyi olur, o kadar sistem toplayıp bir elektrik kesintisinde sisteminizin çöp olmasını istemezsiniz herhalde.

Ayrıca SSD'nizin modeli nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı alalı bir ay kadar oluyor ve sıfır satın aldım. Hazır sistemdi. Virüs bulaşacağını sanmıyorum çünkü bir şey indirmedim sadece steam oyunları. PSU'dan ben de çok memnun değilim ama hazır sistemin içinde vardı. Neden bu kadar eleştirdiniz acaba psuyu merak ettim.

Başka neyden olabilir sorun? @Penaldo @RPM @yika38

Ssd: Adata 240GB SU630 Okuma 520MB-Yazma 450MB SATA SSD

SSD'niz kronik sorunlu. CrystalDiskMark ile hız testi yapın. Ayrıca Adata SSD ToolBox ve HDD Sentinel Pro yazılımından ekran görüntüsü paylaşın.

PSU'yu eleştirme sebebimiz ise oldukça kalitesiz parçalar kullanması ve belirli korumaların eksik olması. Bir elektrik kesintisi anında sisteminiz pert olabilir. En kısa zamanda değiştirin.

Geri
Yukarı