i3-9100F sisteme ekran kartı önerisi

DETTLAF.F

Centipat
Daha fazla  
Anakart: Gigabyte B365m H

Şu anki ekran kartım: RX560 series 4 GB.

RAM: 8 GB DDR4 3000MHz.

İşlemci: Intel Core i3-9100F 9. nesil.

Şu anki ekran kartımla RDR2 de düşük ayarlarda 30 FPS alıyorum. GTA 5'te ise ne kadar FPS aldığımı bilmiyorum fakat kasmadan oynadığımı hissedebiliyorum.

Bu ekran kartını satıp kendime RTX ve DLSS destekli bir ekran kartı almak istiyorum. Birinci sorum şu an elimdeki ekran kartı kaç TL eder. Ve bana şu anki ekran kartımdan daha güzel bir ekran kartı önerir misiniz? (en fazla 5000/6000 TL olsun)

Anakart: Gigabyte B365m H

Şu anki ekran kartım: RX560 series 4 GB.

RAM: 8 GB DDR4 3000MHz.

İşlemci: Intel Core i3-9100F 9. nesil.

Şu anki ekran kartımla RDR2 de düşük ayarlarda 30 FPS alıyorum. GTA 5'te ise ne kadar FPS aldığımı bilmiyorum fakat kasmadan oynadığımı hissedebiliyorum.

Bu ekran kartını satıp kendime RTX ve DLSS destekli bir ekran kartı almak istiyorum. Birinci sorum şu an elimdeki ekran kartı kaç TL eder. Ve bana şu anki ekran kartımdan daha güzel bir ekran kartı önerir misiniz? (en fazla 5000/6000 TL olsun)

2. el 6600 XT veya 6700 XT olabilir.

Senin kartınla minimum darboğaz yapacak RTX serisi kartlar 2060 ve 3050. Bu kartları alacaksan çoğu zaman DLSS açmadan kullanman gerek çünkü DLSS açarak GPU'yu rahatlatırken işlemci üzerine binen yükü daha da artıracaksın. Bu iki kartın da RT performansı iyi sayılmaz.

Özetle, komple sistem yükseltmen daha mantıklı olur. Beklediğin özelliklerde umduğunu bulamayabilirsin çünkü.

O işlemci ile RTX serisi bir ekran kartı kullanıldığında ciddi darboğaz olur. O işlemci ile darboğaz olmadan kullanılabilecek ekran kartı en fazla 1650 super veya 1660. Ayrıca o fiyata alınacak RTX bir kartın ray tracing performansı da hiç tatmin edici olmuyor.
Sistemi komple satıp 6600'lü bir sistem almak, yapılabilecek en iyi seçenek olur. Sadece ekran kartı değişimi düşünülüyorsa 2. el bir 1650S veya 1660 alınabilir. İşlemci yükseltmeyi yakın zamanda yapacaksanız RX6600 veya 6600XT daha mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı