İ3 9100F ve GTX 1050 sistemde takılma sorunu

emreckr34

Femtopat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi arkadaşlar. CS:GO Valorant gibi oyunlarda ve FurMark testinde takılmalar oluyor 1, 2 saniyelik
Sistem özellikleri.
i3-9100F
H310M anakart.
2x8GB Corsair RAM 2666MHz.
Crucial BX500 240GB SSD.
MSI GTX 1050 Gaming X
Xigmatex 600W +80 moduler PSU.
Ekran kartını yeni aldım sürücü güncelleme vs hepsini denedim aynı şekilde takılmalar devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıktaki gibi arkadaşlar. CS:GO Valorant gibi oyunlarda ve FurMark testinde takılmalar oluyor 1, 2 saniyelik
Sistem özellikleri.
i3-9100F
H310M anakart.
2x8GB Corsair RAM 2666MHz.
Crucial BX500 240GB SSD.
MSI GTX 1050 Gaming X
Xigmatex 600W +80 moduler PSU.
Ekran kartını yeni aldım sürücü güncelleme vs hepsini denedim aynı şekilde takılmalar devam ediyor.

SSD'niz için tam olarak kronik sorunlu diyemesekte, sorun yaşayanlar azımsanmayacak düzeyde. Isınma problemi olup olmadığına ve sağlık düzeyini öğrenmek için test yapmanızı öneririm.

Ayni SSD'yi bende kullanıyorum daha kötü bir sistem ile bir sorun yaşamıyorum.

BX500 serisinin 960 GB versiyonunu kullanıyorum. Kullandığım en yavaş SSD galiba. Okuma yazma değerlerinde sorun yok ama yavaş çalışıyor ve takılıyor bazen. Galiba kontrolcüsünde sorunlar var. Crucial Storage Executive bile SSD’yi görmüyor bazen. Yazılım güncellemesi var mı diye bakayım dedim uygulama bilgisayardaki HDD’yi bile görüyor ama SSD’yi görmüyor bazen görse de firmware update hatası verdi. Port değiştirdim yine aynı sorunu vermişti. Biçimlendirme falan yaparken veya diski yeniden GPT formatında başlatırken aşırı yavaş tepki veriyor. Sağlık durumu %98’de.

Sisteme ekran kartını taktıktan sonra temiz kurulumla mı geçtiniz yoksa sadece ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden GTX 1050 sürücüsünü mü yüklediniz?

ramdan oldugunu söylediler daha öncesine tek slot ram kullanıyordum 1 adet aynısından alarak dual channel yaptım sorun aynı şekilde devam ediyor sisteme windows 10 kurdum ardından en güncel nvidia sürücüsünü kurdum sonuç aynı olunca farklı sürümler denedim yinede değişen birşey olmadı

Dosya Ekleri

• CrystalDiskInfo_20211027170831.png
    CrystalDiskInfo_20211027170831.png
    66,3 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı