i3-9100F ve HD 5450 sistemde Valorant düşük FPS değerleri

İşletim sistemi
Windows 10

LifeStyleSs

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Bugün yeni PC’ye Valorant kurdum. Ancak oyunu açtığımda düşük grafiklerde başlattı beni. 25 FPS alıyorum. Oyunu ilk açtığımda internet kötü diyordu. Ben sistemimi yazayım:
i3-9100F.
ASUS Prime H310M-K r2.0 2666MHz.
Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz.
AMD Radeon HD 5450 1GB DDR3.
240GB SSD 186 GB HDD.
İşlemci performans modunda 4.0GHz'de kullanıyorum. E. K fulledim. Bence sistemle alakalı değil ama cevaplarını bekliyorum.
Windows 10 Pro kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
VRAM'i 1GB olduğu için kötü değil. Üstüne 7 nesil geçen bir kart HD5450 ek olarak çıktığı zamanın en alt seviye kartı. Çıktığı zamanki rakibi GT410ya da GT420 olması lazım. 1GB VRAM'e sahip olup bu karttan çok daha iyi bir performans verbiliyor.

Aynen öyle VRAM'e bakma mesela HD6850 falan olsa 1GB VRAM ama gayet güzel oynarsın oyunları düşük ayarlarda.

VRAM'i 1GB olduğu için kötü değil. Üstüne 7 nesil geçen bir kart HD5450 ek olarak çıktığı zamanın en alt seviye kartı. Çıktığı zamanki rakibi GT410ya da GT420 olması lazım. 1GB VRAM'e sahip olup bu karttan çok daha iyi bir performans verbiliyor.
Sıfırdan PC topladığım için EK falan zorlayamadım. Monitör,Klavye,Kulaklık aldığım için EK vereceğim parayı bunlara harcadım. F işlemci olduğu için Harici Ekran kartı da yok. Takabileceğim GTX 1650 bile 2.000TL. Gerçekten insan zor durumda kalıyor
Aynen öyle VRAM'e bakma mesela HD6850 falan olsa 1GB VRAM ama gayet güzel oynarsın oyunları düşük ayarlarda.
Ben F/P olarakt GT 710 ile karşılaştırmayı denedim. Max 700mhz hız alabiliyorum. Ama oyunlarda 720p oynatabiliyor sanırım. Çözünürlüğü düşürmeye çalışacağım

Sıfırdan PC topladığım için ek falan zorlayamadım. Monitör, klavye, kulaklık aldığım için ek vereceğim parayı bunlara harcadım. F işlemci olduğu için harici ekran kartı da yok. Takabileceğim GTX 1650 bile 2.000TL. Gerçekten insan zor durumda kalıyor.

En iyisi ikinci el ekran kartı ucuz yollu bir şey alabilirsen imkanın varsa GTX960 veya R9 380 alabilirsin gayet işini görür.

Sıfırdan PC topladığım için EK falan zorlayamadım. Monitör,Klavye,Kulaklık aldığım için EK vereceğim parayı bunlara harcadım. F işlemci olduğu için Harici Ekran kartı da yok. Takabileceğim GTX 1650 bile 2.000TL. Gerçekten insan zor durumda kalıyor
Evet piyasa çok kötü. Bütçe düşükse 2. el de alabilirim derseniz RX 460 bakabilirsiniz aslında. O oyunda çok rahat işinizi görür. 450-500 TL civarında bulunabiliyor diye biliyorum RX 460.

Arkadaşlar 720p ve FXAA ayarlara aldım. 50FPS alıyorum. Ancak İstemci Düşük FPS ve Kötü İnternet yazıyor bu sefer. Bunlar fps azaltıyor olabilir mi?

Geri
Yukarı