Çözüldü i3 9100F ve RTX 2060 sistem yeniden başlatma problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yilmazwozkan

Centipat
Benim sorunum şu bilgisayarım normalde kendini yeniden başlatmıyor fakat Rainbow sixsiege oynamaya başladıktan maksimum 3-5 dakika sonra yeniden başlatıyor herhangibir hatada vermiyor mavi ekran falan. Diğer oyunlarla da test ettim ve ağır sayılabilecek PUBG overwatch gibi diğer oyunlarımda da artık bu sıkıntıyla karsılastıgımı fark ettim. Fakat hafif sayılayacak oyunlarda bir sorun yaratmıyor örneğin internet Cafe similatörü gibi.

İşlemcinin sogutmasından şüphelendiğimden stok fanı collermaster 240R RBG sıvı sogutucuyla değiştirdim termal macununu düzgün birşekilde değiştirip taktım fakat sorunumda bir değişme olmadı

Sistemim i3-9100F Intel işlemci - ASUS ROG STRIX RTX 2060 6 GB OC ekran kartı - 8 GB Kingston hyprex - MSI H310M PRO-VD anakart ve termaltech 750 Watt PSU'dan oluşuyor sorun nedir kesinlikle bir fikrim yok yardımcı olabilecek biri varsa aşırı sevinirim oyun oynuyamaz hale geldim şimdiden teşekkürler.

Olay Raporu.png
Olay Raporu2.png

Son düzenleme:
Çözüm
Şimdi şöyle yapalım, ekran kartını farklı bir sistemde OCCT 3D testi yap, sorunlar devam ediyorsa ekran kartı arızalı olabilir, eğer problem devam etmiyorsa PSU arızalı olabilir.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    49,3 KB · Görüntüleme: 34
Yeniden başlatma nasıl gerçekleşti? Siz mi yeniden başlattınız kasa kendini mi yeniden başlattı, donma veya başka bir şey oldu mu?

En ufak donma Blue screen ya da benden kaynaklı değil bir anda güç kesiliyor 1 saniye bekleyip yeniden çalışıyor.
3D'yi henüz yeniden deneyemedim Power testinden sonra biraz beklemek iyi olur gibi geldi.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    49,3 KB · Görüntüleme: 30
  • 2.png
    2.png
    63,4 KB · Görüntüleme: 40
  • 3.png
    3.png
    56,7 KB · Görüntüleme: 32
Power testine ekran kartının durumu nedir, işlemci ve ekran kartı %100 çalışıyor mu? Yoksa ekran kartı işlemci tarafından darboğaz mı yiyor?

Ben PSU nedenli problem olduğunu düşünüyorum.

Resimde belli olmuyor bu aşırı dalgalanan şey nedir?
Ekran Alıntısı.PNG

Power testine ekran kartının durumu nedir, işlemci ve ekran kartı %100 çalışıyor mu? Yoksa ekran kartı işlemci tarafından darboğaz mı yiyor?

Ben PSU nedenli problem olduğunu düşünüyorum.

Resimde belli olmuyor bu aşırı dalgalanan şey nedir?
Eki Görüntüle 475002
Grimsi olanı diyorsan o RAM'ler kırmızı olan CPU açık mavi olan ekran kartı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı