i3-9100F ve RX 550 sistem MSFS 2020 oynatır mı?

Hüseyn1322

Decapat
Daha fazla  
İyi günler MSFS'yi şu anda bilgisayarıma yüklüyorum da sistemimin takılıp donmadan açar mı? Merak ettim. YouTube'da sistemime göre gameplay videosu bulamadım bende Sosyal'e sorayım dedim. Sistem özelliklerım şunlar;

İşlemci: i3-9100F
Ekran kartı: RX 550 4 GB.
RAM: 8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler MSFS'yi şu anda bilgisayarıma yüklüyorum da sistemimin takılıp donmadan açar mı? Merak ettim. YouTube'da sistemime göre gameplay videosu bulamadım bende Sosyal'e sorayım dedim. Sistem özelliklerım şunlar;

Çok kötü bir deneyim yaşıyabilirsiniz.

İyi günler.Oyunun önerilen sistem gereksinimlerine baktığımızda sizin sisteminiz oyun için yetersiz kalıyor.İnternette testlerini inceleyebilirsiniz ama bana kalırsa takılıp donmadan akıcı bir şekilde oynamanız zor gözüküyor.

RAM ve ekran kartından zaten FPS kayıpları başlar. RAM satın alabilirsin veya ekran kartındaki yükü azaltmak için çözünürlük düşürürsün. 1080p düşük ayarlarda 10 FPS verir.

RAM ekleseniz bile dropların devam edeceğini düşünüyorum. MFS yeri geliyor 24 GB RAM'lık pcleri zorluyor ben 8 GB ile oynadım ve özellikle iniş esnasında muhteşem droplar giriyor. Sisteminizin bu oyunu kaldırabileceğini düşünmüyorum ama belli başlı ayarlarla oynanabilir hale getirebilirsiniz.

RAM ekleseniz bile dropların devam edeceğini düşünüyorum. MFS yeri geliyor 24 GB RAM'lık pcleri zorluyor ben 8 GB ile oynadım ve özellikle iniş esnasında muhteşem droplar giriyor. Sisteminizin bu oyunu kaldırabileceğini düşünmüyorum ama belli başlı ayarlarla oynanabilir hale getirebilirsiniz.

Kaldırır ama 5 FPS dediğim gibi çözünürlük ile ekran kartının yükünü alması lazım çözünürlük düşürdükten sonra zaten düşük grafikler şart hatta belki pencereyi bile küçültmeyi deneyebilir ama 30 FPS'leri bir şekil görür diye düşünüyorum.

Kaldırır ama 5 FPS dediğim gibi çözünürlük ilk baş ekran kartının yükünü alması lazım çözünürlük düşürerek sonra zaten düşük grafikler şart hatta belki pencereyi bile küçültmeyi deneyebilir ama 30 FPS'leri bir şekil görür diye düşünüyorum.

Çok fazla grafik düşürürse MFS'nin bir anlamı kalmaz bence. Onun yerine daha az sistem isteyen uçuş simülasyonlarına yönelebilir. Özellikle dış kameradan oynamanı tavsiye etmem 2 kat düşüyor FPS. Kokpit açısından oynamak fps açısından daha iyi.

Çok fazla grafik düşürürse MFS'nin bir anlamı kalmaz bence. Onun yerine daha az sistem isteyen uçuş simülasyonlarına yönelebilir. Özellikle dış kameradan oynamanı tavsiye etmem 2 kat düşüyor FPS. Kokpit açısından oynamak fps açısından daha iyi.
Oyunun en düşük ayarını kullanır ve 720p çözünürlüğe düşürür yeter yani. Mesela bu 16 gb ram var ama sistem birbirine yakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim cecaplarınız için RAM yüksetlemesi yapmayı düşünüyorum zaten 16 GB RAM'e yükselteceğim en düşük ayarlada belki 30FPS ve görüntüsü tatmin ederse oynarım yoksa X-Plane 11 ya da 12 oynamayaı düşünüyorum.

Teşekkür ederim cecaplarınız için RAM yüksetlemesi yapmayı düşünüyorum zaten 16 GB RAM'e yükselteceğim en düşük ayarlada belki 30FPS ve görüntüsü tatmin ederse oynarım yoksa X-Plane 11 ya da 12 oynamayaı düşünüyorum.
Ram yükseltmesi şart gibi duruyordu zaten yapmanız iyi olur, 8gb ram ile 30 fps alsanız bile drop yerdiniz muhtemelen ram aldıktan sonra attığım videoda olan fpslerin benzerlerini alırsınız şimdiden iyi oyunlar. Bu arada Microsoft Flight Simülatör oynamak aslında benim hayallerimin arasında. 😁

Geri
Yukarı