i3 9100F ve RX 570 sistem toplama

Bütçe
4000

justhelldie

Hectopat
Dostlar öncelikle merhaba, aşağıdaki parçalar ile kasa toplamak istiyorum. Öncelikle söyleyim Ryzen 5 1600 tercih etmek, Anakart'ı bir tık arttırmak, kasayı Dark N10 ile değiştirmek gibi tavsiyelerinizin bende farkındayım lâkin bütçem ve günlerim aşırı kısıtlı. Sizlere sorum şu, bu kasada işlemci darboğaz yapar mı? PSU iyi mi? Kasa içerisinde hava akışı iyi midir? Parçalar uzun ömürlü müdür?

Dipnot: Bende hâli hazırda HDD var geldiğinde kasaya montajlayacağım.

toplam

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar öncelikle merhaba, aşağıdaki parçalar ile kasa toplamak istiyorum. Öncelikle söyleyim Ryzen 5 1600 tercih etmek, Anakart'ı bir tık arttırmak, kasayı Dark N10 ile değiştirmek gibi tavsiyelerinizin bende farkındayım lâkin bütçem ve günlerim aşırı kısıtlı. Sizlere sorum şu, bu kasada işlemci darboğaz yapar mı? PSU iyi mi? Kasa içerisinde hava akışı iyi midir? Parçalar uzun ömürlü müdür?

Toplam.

Illa Vatan'dan almayacaksaniz 1600 AF sigar o sisteme.

Vatandan alma şartın yoksa attığım sisteme bakmanı öneririm.
sistem psu hariç gerçekten enfes diyebilirim ama benim vatan şart hocam
sadece vatan hocam

Son düzenleme:

Toplam.

Şöyle bir sistem topladım bundan daha mantıkli olacaktır(4000TL'ye Vatan'dan)
R5 1600 12nm 869TL.
Gigabyte A320M S2H 448TL.
Gigabyte RX 570 4 GB Gaming 1378TL.
Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz 375TL.
Cooler Master Masterbox MB501L 600W 754TL.
WD Green 120GB SSD 205TL.
Toplamda 4029TL Windows'u SSD'ye kurarsiniz. Oyunlarinizi uygulamalarinizi elinizdeki HDD'de depolarsiniz. Bu sistem i3 9100F'ten daha iyi performans verir.

Şöyle bir sistem topladım bundan daha mantıkli olacaktır(4000TL'ye Vatan'dan)
R5 1600 12nm 869TL.
Gigabyte A320M S2H 448TL.
Gigabyte RX 570 4 GB Gaming 1378TL.
Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz 375TL.
Cooler Master Masterbox MB501L 600W 754TL.
WD Green 120GB SSD 205TL.
Toplamda 4029TL Windows'u SSD'ye kurarsiniz. Oyunlarinizi uygulamalarinizi elinizdeki HDD'de depolarsiniz. Bu sistem i3 9100F'ten daha iyi performans verir.
hocam inanır mısın bilmem ama bu sistemin aynısını sadece ssd hariç bende topladım, dediğin gibi benimde aklıma ryzen 3 12nm yattı
PSU olarak o bütçede bulunan neredeyse bütün rakiplerinden daha iyi o yüzden bunu seçip attım ayrıca ekran kartı AMD olduğu için FreeSync desteğide mevcut.
bu kasayı yine düşüneceğim hocam, teşekkürler

Hocam inanır mısın bilmem ama bu sistemin aynısını sadece SSD hariç bende topladım, dediğin gibi benim de aklıma Ryzen 3 12nm yattı.

Bu kasayı yine düşüneceğim hocam, teşekkürler.

Elinizdeki HDD sağlam ise SSD'yi çıkarıp RAM ekleyebilirsiniz SSD sonra da alinabilir. Cok acil degil.

Elinizdeki HDD sağlam ise SSD'yi çıkarıp RAM ekleyebilirsiniz SSD sonra da alinabilir. Cok acil degil.
COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 500W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
hocam bu kasa fan bakımından daha iyi sanki 80+ var ama 500w. Bu psu bu sisteme yeter mi? ilerde ekleme yaparsam 1×8 ram alırım sadece
elimde ki HDD 500GB bana depolama bakımından yeter lâkin hızlı değil.
COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 500W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
hocam bu kasa fan bakımından daha iyi sanki 80+ var ama 500w. Bu psu bu sisteme yeter mi? ilerde ekleme yaparsam 1×8 ram alırım sadece

elimde ki HDD 500GB bana depolama bakımından yeter lâkin hızlı değil.
hocam attığınız kasa cazip geldi. benim attığım kasa hava sirkülasyonu çok iyi değil deniyor. sadece ona fan eklemem gerek

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı