Çözüldü i3 9100F ve RX 580 Oyunlarda ani takılmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Morg34

Hectopat
Arkadaşlar yeni bir sistem topladım. Yaklaşık 1 ay civarı oldu ve sadece oyunlarda ara sıra donmalar yaşıyorum. Bu donmalar 1 saniye ya da daha az şeklinde oluyor. Acaba bunun sebebi nedir?
Sistem özelliklerim:
Ekran kartı Sapphire RX580 Pulse OC 8 GB
İşlemci i3 9100F
6 GB DDR4 2666 MHz RAM
Anakart MSI H310M PRO VD Plus 2666 MHz OC

Bunun haricinde bir sorum daha olacak. İşlemcim 2666 MHz destekliyor fakat BIOS'a girdiğimde 2400MHz'den fazla alamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
işlemci kullanım yüzdelerinden malesef hiçbirşey anlamıyorum :( sizide yorduğum için özür dilerim resim atsam ilgilenebilirmisiniz
Tabi ki. Afterburner yazılımı kullanarak oyun içinde bu yüzdeleri ekranda gösterebilirsiniz. Daha sonra drop yaşadığınız veya yoğun olan sahnelerden bir ekran görüntüsü alıp paylaşın. Rehberden faydalanabilirsiniz.

Muhtemelen çözülecek. Şuana kadar 8 GB ram olup drop yaşayanların bir çoğunu 16 GB RAM'e yükselterek çözüldü. Sizde de yüksek ihtimalle çözülecek.
işlemci kullanım yüzdelerinden malesef hiçbirşey anlamıyorum :( sizide yorduğum için özür dilerim resim atsam ilgilenebilirmisiniz
1578357008761.png

1578357008761.png
1578357008761.png

burda drop yaşamıyodum fakat genel değerler böyle

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 53
  • Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 53
Eki Görüntüle 483177

Eki Görüntüle 483177
burda drop yaşamıyodum fakat genel değerler böyle
Burda yüzdeyi göremiyorum. Afterburner da ayarlara tıklayın.
Kurulum yaparken RivaTuner Statistics Server isimli paketi yüklemeyi unutmayın arkadaşlar. Lazım olmaz düşüncesi ile tiki kaldırırsanız "OSD Ekranında Göster" seçeneği ortadan kaybolacaktır.

İndirmek için; MSI Afterburner - Geçmiş

Eki Görüntüle 354467

Gördüğünüz gibi "OSD'de Göster" seçeneği gelmiş bulunmakta.

Eki Görüntüle 354466

Resimdeki izleme noktasına gelin. CPU ve GPU Kullanımını listede bulun. Her biri için OSD'de göster (bilgi ekranı) kutucuğunu işaretleyin. Sonra tekrar vir ekran görüntüsü alın. Mümkün mertebe hareket ederken sağa sola fareyi çevirirken alın görüntüleri durgun halde değil.

hemen hemen değerler bunlar
Bu oyun içi bir görüntü mü ekran kartı kullanımı %0? Böyle olması mümkün değil. Ara sahnelerde görüntü almayın. Oyun içinde sağa sola koştururken çimenlerin yoğum olduğu bir bölgede ekran görüntüsü alın lütfen.

ekran kartı kullanımı sürekli değişiyor 1den 90a falan çıkıyor
Bakın zaten drop RAM kısmında başlıca kendini gösteriyor. Aynı zamanda işlemci ile ekran kartınızda darboğaz yapıyor muhtemelen. Grafik ayarlarını fulleyin. Darboğazı biraz önleriz.

Grafik sürücünüz güncel mi bu arada?

Dediğim gibi grafik ayarlarını oyun içinde fulleyin ve bütçe uygun olduğun da 8 GB ekleyin bu sisteme mutlaka. Fakat RAM alırken dikkat edin. Sistemimizde ki RAM ile birebir aynı olmalı.
yardımlarınız çok teşekkür ederim en kısa zamanda ram ekleyip bu droplara bir son vereceğim <3
8 gb ram ekledim sorun çözüldü

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı