i3-9100F vs Ryzen 3 3100

Herkes i3 kötü diyor arkada DC açamazsın çok yükte oluyor vs diyor ama sonuç olarak daha iyi performans vermiyor mu? Her oyunda daha yüksek FPS alıyor ama baktığın zaman Ryzen 3 ezer biçer döver anlamış değilim.

Her oyunda dediğiniz her halde 4 çekirdeği tam kullanmayan oyunlar. AC gibi 9700K'nın %100'lere çıkabildiği bir oyunda veya CS:GO'da 2 katı FPS bile verebilir R3 3100. :D Üstelik işlemciden dolayı %100 kullanımda olmayacağı için takılma vs de olmaz fakat AC'de yine olabilir gibi çünkü garip bir oyun fakat güncel oyunlarda Tomb Raider, BF 5 vb gibi ağır oyunlarda fark açılır.

Hocam ben de çok kararsız kaldım fakat tercihim R3 3100'den yana oldu sebebi ise 4 gerçek 8 sanal çekirdeği olması, 9100F fazla fps verebilir fakat ben mesela oyun oynarken arkada Steam,Origin,Spotify,Whatsapp,Discord açık olmasına rağmen alt+tab yaptığımda hiçbir türlü kasma donma vs. olmadan takılabiliyorum.

Hocam ben de çok kararsız kaldım fakat tercihim R3 3100'den yana oldu sebebi ise 4 gerçek 8 sanal çekirdeği olması, 9100F fazla FPS verebilir fakat ben mesela oyun oynarken arkada Steam, Origin, Spotify, WhatsApp, Discord açık olmasına rağmen Alt+Tab yaptığımda hiçbir türlü kasma donma vs. olmadan takılabiliyorum.

Hocam özelden yazma olsaydı size özelden yazardım 1650 Super kullanıyorsunuz hangi oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz? Overclock yapmadan. Hangi ayarlarda?

Hocam özelden yazma olsaydı size özelden yazardım 1650 Super kullanıyorsunuz hangi oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz? Overclock yapmadan. Hangi ayarlarda?
Tüm ayarlar Ultrada ve 1080p çözünürlükte:
Battlefield 1: 80-110 Fps
Battlefield V:50-70 Fps
Rainbow Six Siege: Ortalama 201 fps
GTA V: 60-90 fps (Advanced Graphics kapalı)
ETS2: 110 fps
Bannerlord: 80 fps
Ac Unity: Monitörüm 75hz olduğu için 75'e sabitlemiştim o sebepten tavan değerini bilmiyorum.

Sıcaklık değerlerimde ise en fazla 70 santigrat derece gördüm. (işlemci ve ekran kartı birlikte)
Battlefield V'e uzun süredir girmiyordum değerleri yanlış hatırlıyormuşum kusura bakmayın. 64 kişilik multiplayer sunucusunda 80-100 fps civarında alıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı