i3-9100F vs Ryzen 3 3100

3100 ezer, çiğner, tükürür.

Her Benchmark'a inanma. 3100 daha iyi performans verir oyunlarda.

@Negan Smith 3100, tekli çekirdekte bir tık daha iyi.

Cinebench R20'de 9100F, bir tık geçmiş tekli çekirdekte. :D Fakat HT sebebiyle çoklu çekirdekte alakaları dahi yok. :D 9100F geçmesinin sebebi de çekirdek performansı böyle bir tık daha iyi olduğu için olabilir hatta tekli çekirdekte bile aynı veya geride kalan işlemcilerin oyun performansı bazen daha iyi olabiliyor bunu anlamış değilim. :D Aynı core/thread sayısı olmasına rağmen.

Herkes i3 kötü diyor arkada DC açamazsın çok yükte oluyor vs diyor ama sonuç olarak daha iyi performans vermiyor mu? Her oyunda daha yüksek FPS alıyor ama baktığın zaman Ryzen 3 ezer biçer döver anlamış değilim.

Herkes i3 kötü diyor arkada DC açamazsın çok yükte oluyor vs diyor ama sonuç olarak daha iyi performans vermiyor mu? Her oyunda daha yüksek FPS alıyor ama baktığın zaman Ryzen 3 ezer biçer döver anlamış değilim.

3100 adamdır. Performans? Alacağınız fazla 1 2 FPS için 3100'den vazgeçmeyeceksiniz herhalde?

@Bebek Shaun
Dediğim gibi yüksek FPS tekli çekirdek performansından kaynaklanıyor, o da birkaç oyunda geçerli. İşlemciye ağır yük bindiren oyunlara girdiğinizde 3100'ün rahatça solladığını görebilirsiniz.
9100F'in soketinin yükseltme olanaklarının kısıtlı olması, 4/4 olması gibi durumlar da var.
Düşük bütçede tercih edilir fakat 3100 alabilecekken sormanız hata.

i3 9100F'in tekli çekirdek performansı azıcık daha iyi olabilir, yüksek FPS'nin sebebi bu. Genel olarak 3100 daha güçlü.
3100 ezer, çiğner, tükürür.

Her benchmarka inanma. 3100 daha iyi performans verir oyunlarda.

@Negan Smith 3100, tekli çekirdekte bir tık daha iyi.
Nasıl ya !? Bu forum ne olursa olsun İntel övenler ile dolu sanmıştım rahatladım sizi görünce.
Ek olarak 10.Nesil İnteller hakkında ne düşünüyorsunuz ? @Negan Smith

Ah keşke şu AMD Ryzen 5 1600 AF'leri tekrar görsek çok F/P Ti. Fiyatlar tavana vurmadan önce 700 liraya buldumda yırttım keşke AMD daha fazla üretse de eski fiyatlarına düşse.

Geri
Yukarı